İki hafta üst üste deplasmanda oynadık. Kırklareli'nde oynadık, 1-0 mağlup olduk. Ardından yine deplasmanda Vansporla oynadığımız maçta 1-0 öne geçmemize rağmen çok sayıda gol pozisyonunu değerlendiremedik. Maçın ilk yarı uzatma dakikalarında Vanspor beraberlik golünü attı. İkinci yarıda istediğimiz oyunu sergileyemeyince üstü üste yediğimiz gollerle maçı kaybettik.

Bugün oynadığımız İskenderunspor maçında alacağımız sonuç büyük merakla bekleniyordu. Temsilcimiz Zonguldak Kömürspor, 5 maçta hiç yenilmeyen lider İskenderunspor önünde, özellikle ikinci yarıda sergilediği güzel futbol ile 10 kişi kalmasına rağmen 2-0 öne geçti. Yine uzatma dakikalarında maçı 2-1 galip bitirmesini bildi. Bu sonuç Zonguldak Kömürspor açısından büyük bir başarı olarak kabul görürken, Türkiye'de Zonguldak Kömürspor takımı aldığı bu galibiyetle başarılı takımlar arasında yer almasını bildi.

Sezon başında lige iyi başlayan, ilk üç maçta alınan 7 puan ile bir anda play off yarışmacıları arasına giren takımımızın son oynanan 2 maçta üst üste aldığı mağlubiyetler, bir anda puan cetvelinin orta sıralarına inmesine neden olmuştu. Lider İskenderunspor karşısında alınan bu galibiyet Zonguldakspor'u yine bu zirve yarışının içine soktu.

Zonguldakspor'un bundan sonraki oynayacağı maçlarda Zonguldak Kömürsporlu taraftarlar, takımlarından bu sezon başarılı olmasını bekliyor. Alınan son galibiyet, taraftarlarda ve şehirde moral kaynağı oldu. Ee haksız da değil! 5 maçtır yenilmeyen lider bir takımı  mağlup ederek ligde büyük moral üstünlük yakalayan ekibimiz, "Yenilmeyen takım yoktur, Kömürspor ile oynamayan takım vardır" sloganını hak etmiştir.

Play off için de beklentileri artırmıştır.

Umarız ki, benzer galibiyetler hep Elmasla beraber olsun!

Stadı, yönetimi, kulübü, taraftarıyla, zor ve meşakkatli birinci lig, hatta süper lig yolunda bütün engeller ortadan kalksın.

Kısaca tüm şehrin, tıpkı bugünkü gibi arkasından koştuğu, başarısıyla guru duyduğu bir takım olsun!

Bu şehirdeki zenginlerin, işadamlarının ve dev sanayi kuruluşlarının da gönül rahatlığıyla sponsor olduğu bir kulüp,

Neden olmasın?