Neptün'ün en net fotoğrafı yayınlandı Neptün'ün en net fotoğrafı yayınlandı

TEKNOFEST 2023 Teknoloji Yarışmalarına başvuran ZBEÜ'nün 8 teknoloji takımı, 10 kategoride ilk aşama olan ön değerlendirmeyi başarıyla geçti.

Geçtiğimiz hafta açıklanan ön değerlendirme sonuçlarına göre ZBEÜ'nün ilk aşamada başarı yakalayan teknoloji takımları Soulfly, ZbeüOvat, Sirius, Grizu-263, ThornySkateTechnology, Spatium, B-Dispate ve İsa Revo/İsa Zbeun oldu. Teknofest 2023’e başvurulan ve başarı sağlanan alanlar ise otonom araç, havacılık ve uzay, roket, uzay, yapay zeka, tarım ve insansız hava aracı olarak açıklandı.

Gençlerin milli teknoloji üretme ve geliştirme konusundaki ilgilerini arttırmayı ve yeteneklerini keşfetmeyi amaçlayan TEKNOFEST’in ön değerlendirmesinden başarıyla geçen takımlarımız, ikinci aşama için hazırlıklarına hız kazandırdı. Geçtiğimiz yıl ülke ve dünya çapında birincilik, ikincilik ve üçüncülük başarısı elde eden Üniversitemizin teknoloji takımları, bu yıl da aynı başarıyı hedeflediklerini bildirdi.

Üniversitenin Mühendislik Fakültesi bünyesinde kurulan ve öğrencilerin aktif şekilde faaliyet gösterdiği 14 teknoloji takımı bulunuyor.