ZBEÜ teknoloji takımlarından ZBEÜ OVAT, SPATIUM Prognosis ve SPATIUM Vision, TEKNOFEST 2023 yarışmalarında finale kaldı.

Başarılarıyla adından sıkça söz ettiren ZBEÜ teknoloji takımları, sıkı ekip çalışması sayesinde bu yıl da TEKNOFEST yarışmalarında finale kalmayı başardı.

Öğretim Üyesine “OutstandingPaper” Ödülü Öğretim Üyesine “OutstandingPaper” Ödülü

TEKNOFEST 2023 kapsamında, takımlarımızdan ZBEÜ OVAT,  Robotaksi Binek Otonom Araç yarışmasında teknik kontrolü başarıyla tamamlayarak parkura çıkmaya hak kazandı.SPATIUM Prognosis takımı ise T.C. Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı tarafından düzenlenen Sağlıkta Yapay Zekâ Yarışması Üniversite ve Üzeri Seviyesi Bilgisayarlı Görüyle Hastalık Tespiti Kategorisi'nde iki rapor aşamasını başarıyla geçerek finallere kaldı. SPATIUM Vision takımımız da Cezeri, ASELSAN ve TÜBİTAK tarafından düzenlenen Ulaşımda Yapay Zekâ Yarışması'nda iki rapor aşamasını başarıyla geçerek final hakkı kazandı.Sağlıkta Yapay Zekâ Yarışması Üniversite ve Üzeri Seviyesi Bilgisayarlı Görüyle Hastalık Tespiti Kategorisi’nde ilk aşamayı geçen 228 takımdan finale kalan 35 takım ve Ulaşımda Yapay Zekâ Yarışması’nda ilk aşamayı geçen 233 takım arasından finale kalan 33 takımdan biri olan teknoloji takımlarımız 27 Nisan- 1 Mayıs tarihleri arasındaİstanbul’da yarışacak.

SPATIUM bünyesinde çalışmalarını yürüten Üniversitemiz Bilgisayar Mühendisliği 4. Sınıf öğrencisi Handan Terzi ve Gebze Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü öğrencisi Muhammed Abdullah Özkan, TEKNOFEST kapsamında düzenlenen yapay zekâ yarışmaları final hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor.

WhatsApp Image 2023-04-13 at 17.18.25

k1