-EMEĞİN BAŞKENTİ KÖMÜR KENTİN EĞİTİM YUVASINDA 75 ÖĞRENCİYE EVDE EĞİTİM HİZMETİ...

Liseliler gururlandırdılar! Liseliler gururlandırdılar!

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, uzun süre tedavi gerektiren ve özel eğitim desteğini evde alması yönünde tanı konulan 75 öğrenciye kendi evlerinde eğitim hizmeti verildiğini bildirdi.
Müdür Aldoğan, yazılı basın açıklamasında, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması için çok boyutlu ve geniş kapsamlı faaliyetler yürütüldüğüne işaret ederek, şunları kaydetti:
‘’Bu kapsamda yürütülen önemli faaliyetlerden birini de özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin sosyal yaşamın her alanında var olmaları, eşit eğitim fırsatlarından yararlanmaları ve toplumsal yaşantı ile bütünleşmeleri için yapılan çalışmalar oluşturuyor.
Bu bağlamda sağlık problemleri nedeniyle sağlık kuruluşlarında yatarak tedavi gören zorunlu öğrenim çağındaki çocuklarımızın eğitimlerini sürdürmeleri için hastane bünyesinde veya evde tedavisi devam eden çocuklarımızın evine eğitim hizmeti götürülüyor.
İlimizdeki hastanelerde yatarak uzun süreli tedavi gören öğrencimiz yok, ancak uzun süre tedavi gerektiren ve özel eğitim desteğini evde alması yönünde tanı konulan 75 öğrencimize kendi evlerinde eğitim hizmeti sağlıyoruz.

‘TEK BİR ÇOCUĞUMUZUN EĞİTİMDEN YOKSUN KALMASI KABUL EDİLEMEZ’

Öğrencilerimizin sınıf seviyelerine göre görevlendirdiğimiz alan ve branş öğretmenleri, öğrencilerimizin evlerine giderek eğitim veriyorlar. Öğrencilerimizin hayattan kopmamaları ve hak ettikleri eğitimlerini kesintisiz sürdürebilmeleri için öğretmenlerimiz büyük fedakarlıklar yapmaktadır.
Eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması adına bakanlığımızın sunduğu bu hizmet, sahada öğrencilerimiz ve velilerimiz tarafından memnuniyetle karşılanmaktadır.
Tek bir çocuğumuzun dahi eğitimden yoksun kalması kabul edilemez. Bu bizim öncelikli ve vicdani bir sorumluluğumuzdur.’’

HABER: ORHAN AKYÜZ

Editör: Abdullah KARABACAK