Karaelmas İlkokulu 4-Sınıfı öğrencilerinin düzenlediği mezuniyet töreni renkli görüntülere sahne oldu.

Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Kız Anadolu Lisesi Konferans Salonu'nda düzenlenen etkinlikte Karaelmas İlkokulu 4-A Sınıfı öğrencileri, 4 yıllık birikimlerini sergiledi. Öğrenciler, bir birinden etkileyici skeç ve müzik gösterileriyle büyüklerinden tam not aldı.

Velilerin ve öğrencilerin, Sınıf Öğretmeni Abdülkadir Cırık için hazırladığı "Mezun olsak bile hatıranız yeter öğretmenim. Sizi çok seviyoruz" yazılı sürpriz afiş, yoğun alkış aldı. Sınıf annelerini temsilen sahnede konuşma yapan Sınıf Temsilcisi Nazike Ünal, "Çocuklarımızın toplum önünde kendini ifade edebilme, güvenlerini artırabilme, Türk kültürünü tanıtma/sergileme adına büyüdüklerinde arşivlerinde tatlı bir anı bırakmak için bugünü hazırladık. 4 yıllık bir maratonun sonuna geldik. Çocuklarımızın eğitim öğretiminde emeği geçen öğretmenlerimize sonsuz teşekkür ediyoruz" dedi.

Öğrencilerine duygusal bir konuşmayla veda eden Sınıf Öğretmeni Abdülkadir Cırık, şunları söyledi: "Bundan 4 yıl önce saf, duru tertemiz öğrencilerimizle yollarımız kesişti. Bizler tertemiz sayfalara sadece kitaplardaki bilgileri doldurmadık. Biz hata yapmanın hile yapmaktan çok daha onurlu olduğunu, doğruluğu dürüstlüğü, kazanmak kadar kaybetmenin de doğal bir durum olduğunu, emeğin ve çalışmanın değerini öğrettik. Sevgili öğrencilerim! İnsanları sevin. Sevmek sizi güçlü kılar.  Bir ülkenin geleceği olduğunuzu ve sizden çok şey beklendiğini unutmadan çalışın. Sizlere kızdığım darıldığım zamanlar olmuştur ama sizi çok sevdiğimi sakın unutmayın. Her biriniz benim için çok özelsiniz. Sizlerle gurur duyuyorum. Geleceğiniz aydınlık olsun. Bu 4 yıllık süreç içerisinde emeklerini esirgemeyen, her zaman yanımda olan, çocuklarımızın bugünlere gelmesinde ellerinden gelen tüm imkanları sağlayan kıymetli velilerime de çok teşekkür ediyorum."  

Programın çok etkileyici olduğunu ifade eden Karaelmas İlkokulu Müdürü Servet Çümen de programı düzenleyen öğrencilere ve sınıf annelerine teşekkür etti.

Program sınıfça düzenlenen etkinliklerin yer aldığı sinevizyon gösterileri ve ardından okul müdürü Çümen'in mezuniyet belgesi takdimiyle son buldu.

KARAELMAS İLKOKULU VE ŞEHİT PROF. DR. İLHAN VARANK KIZ ANADOLU LİSESİ KARDEŞ OKUL OLDU

Programın ardından sınıf anneleri ve Sınıf Öğretmeni Abdülkadir Cırık, törene ev sahipliği yapan Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Kız Anadolu Lisesi Müdürü Adnan Karakurluk'u ziyaret etti. Kardeş okul olmanın sevincini yaşayan veliler, Karakurluk'a çiçek takdimiyle teşekkür etti.

Müdürlük koltuğuna minik Karaelma oturdu... Müdürlük koltuğuna minik Karaelma oturdu...

65Eccbb1 4D4C 4Be3 B232 38B630535998

E7Af263A 51Cd 4683 8C1E 6E222241C36F

94A1A17D 4B5E 4927 B005 78C6D4E679Ed

23B6B7Dd 6D3B 49A9 80Db 919Ed971B182

Editör: Abdullah KARABACAK