(ÖZEL HABER)

AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı, “Hükümetimiz tarafından Zonguldak’ımıza son 21 yılda 189 milyar 407 milyon lira yatırım yapıldı” dedi.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı, kentteki ziyaretlerinde gazeteci Orhan Akyüz’ün, “Hükümetin, Zonguldak’taki yatırımlarının toplam tutarı ne kadar, bilgi verebilirmisiniz” şeklindeki sorusunu içtenlikle yanıtladı.

Milletvekili Avcı, hükümetlerinin 12 bakanlığının son 21 yıllık süreçte Türkiye genelinde birçok alanda olduğu gibi Zonguldak’ta da yatırımlarını gözle görülür şekilde aralıksız sürdürdüğünü, bunun kamuoyuna yansımasının da vatandaşlar tarafından görüldüğünü söyledi. 

Üstünyer'den Erdem'e trafik önerisi... Üstünyer'den Erdem'e trafik önerisi...

“21 YILDA 189 MİLYAR 407 MİLYON LİRA YATIRIM YAPILDI”

Zonguldak’a yönelik yatırımların devasa boyutta olduğuna dikkati çeken Milletvekili Avcı, şöyle konuştu:
“Hükümetimizin Adalet Bakanlığı 1 milyar 817 milyon lira, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 4 milyar 271 milyon lira, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 3 milyar 743 milyon lira, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı 15 milyar 731 milyon lira, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı 99 milyar 433 milyon lira, Gençlik ve Spor Bakanlığı 3 milyar 927 milyon lira,
Kültür ve Turizm Bakanlığı 405 milyon lira,
Milli Eğitim Bakanlığı 1 milyar 63 milyon lira,
Sağlık Bakanlığı 2 milyar 605 milyon lira,
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 2 milyar 981 milyon lira, Tarım ve Orman Bakanlığı 9 milyar 731 milyon lira, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı da 43 milyar 697 milyon lira olmak üzere küsuratlarla birlikte toplamda Zonguldak’ımıza son 21 yılda 189 milyar 407 milyon lira kalıcı yatırım ve destek sağlandı. Yatırımlarımız ivedilikle devam etmektedir. 
Şunu da belirtmek isterim ki toplam yatırım ve destek tutarı tam değer üzerinden hesaplanmıştır. 
Hesaplamalar, TL cinsinden yapılan yatırımlar için TC Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı (SBB) Yatırım Programı Hazırlama Rehberi’nin ilgili sektörüne ait deflatör katsayılara bölünerek hesap edilmektedir.”

“HİZMETLERİMİZ KUSURSUZ OLARAK ÜLKEMİZİN HAYRINA SON SÜRAT DEVAM ETMEKTEDİR”

Milletvekili Avcı, şöyle devam etti:
“Hükümetimiz tarafından ülkemizin diğer illerine olduğu gibi Zonguldak’ımıza yönelik ilelebet kalıcı yatırımlarının vatandaşlarımızın teveccühünü kazandığını duymak bizleri ayrıca gururlandırmaktadır.
Saygıdeğer Cumhurbaşkanımız
Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ülkemiz genelinde olduğu gibi güzide ilimiz Zonguldak’ımız da da ‘Türkiye Yüzyılı’ idealimizi perçinleyecek projeleri hayata geçirmeyi her daim ‘ilke’ edindik, sonsuza dek ‘ilke’ edineceğiz” 
Liderimiz Cumhurbaşkanımızın, ‘Ekonomi programımızı yatırım, istihdam, üretim, ihracat, cari fazla yoluyla ülkemizi büyütme üzerine kurduk’ söylemlerindeki gibi hizmetlerimiz kusursuz olarak ülkemizin hayrına son sürat devam etmektedir.”

HABER: ORHAN AKYÜZ

Editör: Abdullah KARABACAK