Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümünde bypass ve kapakçık ameliyatları yeniden yapılmaya başlandı.

ZBEÜ Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü öğretim üyeleri Dr. Öğretim Üyesi Barış Uymaz ve Dr. Öğretim Üyesi Oğuz Arslantürk, iki hastaya bypass ve kapakçık ameliyatı gerçekleştirdi. ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, ameliyat olan iki hastayı ziyaret etti.   Ziyaretlerde ZBEÜ Hastanesi Başhekimi Özcan Pişkin ve hastane yönetimi de hazır bulundu. Ziyaret sonrasında açıklama yapan Rektör Özölçer, ZBEÜ Hastanesinin Batı Karadeniz Bölgesi'ndeki tüm hastalara hizmet vermeye başladığını duyurdu. Hastaların şehir dışına gitmek zorunda kalmadan gerekli hizmeti alabileceklerinin altını çizen Rektör Özölçer, çevreye ve bölgeye hizmet vermenin gururunu yaşadıklarını ifade etti. İlk bypass ve kapakçık ameliyatını gerçekleştirdiklerini ve devamının da geleceğini belirten Rektör Özölçer, ameliyatları gerçekleştiren Uymaz ve Arslantürk’e teşekkürlerini sundu. 

Ameliyatlar ile ilgili açıklama yapan Uymaz ve Arslantürk ise Zonguldak halkının hak ettiği açık kalp cerrahisinin artık ZBEÜ’de gerçekleştirildiğini ifade ederek Rektör Özölçer’e ve hastane yönetimine teşekkürlerini sundu.

3-20

ZOTEV'in vefa plaketleri sahiplerini buluyor ZOTEV'in vefa plaketleri sahiplerini buluyor

4-15

Editör: Abdullah KARABACAK