Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi(ZBEÜ) 2021-2022 eğitim öğretim yılı toplu mezuniyet töreniyle 3 bin 392 öğrenci mezuniyet sevinci yaşadı.

Karaelmas Kemal Köksal Stadı’nda yapılan mezuniyet töreni, yoğun katılımla gerçekleşti. Üniversitenin kuruluşunun 30. yılının da kutlandığı etkinlikte, mezun öğrencilerin aileleri yalnız bırakmadı. Mezuniyet töreninde konuşan ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, mezun olan öğrencileri tebrik etti.

Özölçer, şunları söyledi: “Bizim hüznümüz bu dönem bir kat daha fazla sevincimiz buruk. Bu yıl pırıl pırıl üç öğrencimizi ve dört akademik personelimizi ebediyete uğurladık. Üniversiteler araştırmalar yapan, bu araştırmalar temelinde eğitim veren, teknoloji geliştiren, gençlerin meslek sahibi olmasını sağlayan ve topluma hizmet üreten yapılardır. Bu bağlamda üniversitemizde eğitim öğretim araştırma geliştirme ve topluma hizmet üretme faaliyetlerine her geçen gün kapasitesini artırarak devam eden bir misyonla 11 ayrı kampüste 14 fakülte, bir devlet konservatuarı, dört yüksek okul, üç enstitü, 8 meslek yüksek okulu ve 36 uygulama ve araştırma merkeziyle eğitim ve öğretimine devam etmekte. Mevcut konumunu çok daha ileri bir noktaya taşımak için var gücüyle çalışmaktadır. Ben buradan bütün mezun olan öğrencilerimizi tebrik ediyor, meslek hayatında başarılar diliyorum” dedi.

Törende konuşan Zonguldak Vali Yardımcısı Turgut Subaşı da, mezun olan öğrencilere yaşam boyu başarılar diledi.

Fakültelerde derece elde eden öğrencilere belgeleri takdim edilirken, mezuniyet birincisi, mezuniyet kütüğüne ismini çaktı.

Tören, mezun öğrencilerin hep bir anda keplerini havaya fırlatmasıyla son buldu.

Erdem'den Kent Lokantası açıklaması... Erdem'den Kent Lokantası açıklaması...

FVES8IAXwAA-jqJ

FVES9kNXsAMxaHH

288015688_10159415748524652_5080901907791973185_n

Editör: Abdullah KARABACAK