Zonguldak - Kilimli 1. etap tüneller ve karayolunun 2022 yılı başında tamamlanmasının ardından,  Kilimli - Muslu arası 2.etap ve Muslu - Filyos arası 3. etap tüneller ve karayolu çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Zonguldak - Kilimli arasındaki mesafe5 dakikaya inmişti. Kilimli - Muslu ve Filyos hattının da tamamlanmasıyla Zonguldak'tan Filyos'a karayoluyla 16 dakikada gidilebileceği öngörülüyor.

Ak Parti İl Yönetim Kurulu üyesi Muammer Avcı, 2. ve 3. etap tüneller ve karayolu çalışmaları hakkında son gelişmeleri kamuoyuyla paylaştı.

İşte Avcı'nın o paylaşımı...

2.etap Kilimli-Muslu tünellerinde yapılan sürüşü kesintisiz ve daha konforlu hale getiren proje düzenlemesinin ardından, Muslu yönüne doğru sağ tüpte yamaç yapı işlemlerine başlanmış, sol tüpte ise 12 metre tünel açma işlemi gerçekleştirilmiştir. Yapılan proje düzenlemesi ile toplam 5650 metre uzunluğundaki karayolunun, 3 km. si tünellerle geçilecektir. Tünellerin diğer yönden çalışmalarına ise kamulaştırma işlemlerinin tamamlanmasının ardından başlanacaktır.

3.etap Muslu-Filyos yönündeki sıralı 7 tünelden,T-6, T-5, T-4 tünellerinde çalışmalar patlatma ve tünel açma imalatları İle devam etmektedir. T-6 tünellerinde Kilimli yönünde sağ tüpte 23 metre, sol tüpte 72 metre, T-5 tünellerinde portal hazırlıkları tamamlanmış olup patlatmalar devam etmektedir. Diğer yandan T-4 tünellerinde ise sağ tüpte 105 metre, sol tüpte 37 metre tünel açma işlemi yapılmış olup, bugün itibari ile 3.etap projede toplam 237 metre tünel açma işlemi gerçekleştirilmiştir.

Dünyada ve Ülkemizde yaşanan ekonomi koşullarındaki  olumsuzluklara rağmen, bizzat Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından talimatlandırılan, Ulaştırma Alt yapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu ve tüm Ak Parti teşkilatlarımızca da takibini gerçekleştirdiğimiz projelerde kamulaştırma işlemlerinin tamamlanmasının ardından tüm tünellerde iki taraflı, eş zamanlı çalışmalara geçilmiş olacaktır.  3 etaptan oluşan tüneller ve karayolu projelerinin tamamlanması İle Zonguldak-Filyos arası mesafenin 16 dakikaya düşeceği öngörülmektedir. Saygılarımla."

Başkan Erdem: Orayı kısa zamanda kaldıracağız Başkan Erdem: Orayı kısa zamanda kaldıracağız

287182801_5379503122107777_6143065689874886318_n

Editör: Abdullah KARABACAK