Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, depremden etkilenen bölgelere, Kozlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde günlük üretilen 10 bin ekmeğin gönderilmeye başlandığını bildirdi.

Müdür Aldoğan, yazılı basın açıklamasında, şunları kaydetti:
‘’Kozlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından depremden etkilenen vatandaşlarımız için günde 10 bin ekmek üretimi yapılıyor. 
Depremden etkilenen vatandaşlarımız için bütün Türkiye’de olduğu gibi Zonguldak’ın kalbi de afet bölgelerinde atıyor.
Kozlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz, depremden etkilenen vatandaşlarımız için günlük olarak okul personeli ve öğrencilerimizden oluşan ekiple günde 10 bin roll ekmek üreterek deprem bölgesindeki illerimize göndermeye başladık.
Ülkemizde yaşanan deprem felaketinden hemen sonra başlatılan yardım seferberliği kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyon ekiplerimizi oluşturduk, ekiplerimiz ekmek üretimi ile birlikte diğer yardımları da organize ederek deprem bölgesindeki illerimize sevkiyatını sağlamaya başladı. Gün, birlik olma zamanı. Yaralarımızı birlikte saracağız. Bu zorlu günleri millet olarak el birliği ile aşacağız. Bu vesileyle bir kez daha depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.’’

Deha liseliler valilerini unutmadılar... Deha liseliler valilerini unutmadılar...

HABER: ORHAN AKYÜZ

7d20612b-e1f1-4361-b0ad-0f22d170a112