Zonguldak Kilimli İsmet İnönü İlkokulu'nun yer aldığı Erasmus projesi kapsamında 5 ülkeden 18 öğretmen Zonguldak'a geldi. Yabancı eğitimciler Zonguldak'ın tarihi, kültürel mekanlarını ziyaret etmesinin yanı sıra kentteki eğitim öğretim olanaklarını da inceleme imkanına sahip olacak. 

Caddede korkunç tehlike... Ölüme davetiye mi? Caddede korkunç tehlike... Ölüme davetiye mi?

Vali Mustafa Tutulmaz, Kilimli İsmet İnönü İlkokulu'nun Erasmus projesi kapsamında 5 ülkeden Türkiye'ye gelen 18 öğretmeni makamında kabul etti. Yabancı ülkelerden gelen eğitimcilere teşekkür eden Vali Tutulmaz, "Ülkemize hoş geldiniz" dedi. Valilik Toplantı Salonu'ndaki kabulde İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, Kilimli İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Yıldız, Kilimli İsmet İnönü İlkokulu Müdürü Cengizhan Soysal ile Okulun İngilizce Öğretmeni ve Proje Sorumlusu Ümran iskender ile yabancı ülkeden gelen öğretmenler hazır bulundu. 

Vali Tutulmaz  "Bu tür karşılıklı projelerle ülkelerin kültürlerini, değerlerini yakından tanıyoruz. Bu proje için yoğun çaba sarf eden Kilimli İsmet İnönü Okul yönetimimize ve özellikle İngilizce öğretmenlerine teşekkür ediyorum" ifadesini kullandı.