(Haber: Orhan Akyüz) - Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, dünyanın en büyük ve en kapsamlı uluslararası öğrenci başarılarını değerlendirme çalışması olan TIMSS (Uluslararası Matematik ve Fen Eğilimleri Araştırması) nihai uygulamasının  Zonguldak’ta başarıyla tamamlandığını bildirdi.

Müdür Aldoğan, yazılı basın açıklamasında, şunları kaydetti:
‘’Türkiye’nin de üye olduğu IEA (Eğitim Başarılarını Değerlendirme Kuruluşu) tarafından gerçekleştirilen ve 4 yıllık periyotla yapılan uluslararası bir araştırma olan TIMSS uygulaması bu yıl Zonguldak’ta iki okulumuzda gerçekleştirildi. 
Milli Eğitim Bakanlığımız, Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz tarafından yürütülen Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinasyonunda uygulaması yapılan TIMSS 2023 Nihai Uygulaması, 23 Mayıs 2023 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu 5. sınıf düzeyinde gerceklestirildi. 3 Mayıs 2023  Çarşamba günü ise Ereğli 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu 8. sınıf düzeyinde uygulanmıştı.
Zonguldak Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu’nu uygulama günü de ziyaret ederek öğrencilerimize başarılar diledim. Uygulamanın ilimizde başarılı şekilde uygulanmasında emeği geçen tüm öğrenci, öğretmen, okul yöneticisi ve öğrencilerimizi destekleyen velilerimize teşekkür ettim.
Zonguldak’taki öğrencilerimizin matematik ve fen alanlarında kazandıkları bilgi ve becerileri değerlendirilmesine yönelik yapılan uygulamayı çevrim içi ortamda öğrencilerimizin kendi okullarında başarılı şekilde gerçekleştirdik. Öğrencilerimizi hem hazırlık sürecinde hem de uygulama sürecinde desteklemeye devam ettik. 

Ortaokul öğrencilerinin TÜBİTAK proje başarısı... Ortaokul öğrencilerinin TÜBİTAK proje başarısı...

‘ÜLKEMİZİ DAHA ÜST SIRALARDA GÖRECEĞİMİZİ ÜMİT EDİYORUM’

Bakanlığımızın eğitime yaptığı yatırımlarla eğitimde aldığımız mesafeler sayesinde TIMSS 2023 uygulaması sonuçları açıklandığında, ülkemizi daha üst sıralarda göreceğimizi ümit ediyorum. Uygulamaya dahil olan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Evlatlarımız geleceğimiz, yarınlarımız,hayallerine giden yolda onları desteklemeye devam edeceğiz.’’

HABER: ORHAN AKYÜZ