(Haber: Orhan Akyüz) - Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) ortak sınavının ikinci kez dijital ortamda yapıldığını belirterek, ‘’Evlatlarımızın hayallerini desteklemeye devam edeceğiz’’ dedi.

Müdür Aldoğan, yazılı basın açıklamasında, şunları kaydetti:
‘’Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından öğrencilerin derslerde edindikleri kazanımları pekiştirmelerine katkı sağlamak için düzenlenen Destekleme ve Yetiştirme Kursları’nın (DYK) ortak sınavı 2022-2023 eğitim öğretim yılı birinci döneminde ilk kez çevrimiçi olarak yapılmıştı. DYK ortak sınavının ikincisi de dijital ortamda gerçekleştirildi. DYK ortak sınavlarına, okullarda hafta içi ve hafta sonu 6, 7, 8, 10, 11 ve 12. sınıflar düzeyinde destekleme ve yetiştirme kurslarına devam eden öğrenciler katılıyor.

DYK ORTAK SINAVLARINDA OKULLARI ZİYARET ETTİ


DYK ortak sınavlarında okulları ziyaret ederek öğrencilerimize başarılar diledim. Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından ilimizde örneklem olarak belirlenen 13 okulumuz bünyesinde, her öğrencimizin kendi okulunda olmak üzere dijital ortamda gerçekleştirildi.
Öğrencilerimizin öğrenme eksikliklerinin giderilmesi, eğitimde imkan ve fırsat eşitliğinin sağlanması açısından DYK’lar akademik başarıların artırılmasına imkan sağlıyor. 2022-2023 eğitim öğretim yılı başından bu yana Bakanlığımızın gönderdiği 1 milyon ücretsiz kaynak kitabı, ilimizde öğrencilerimizle buluşturduk. 

‘’EVLATLARIMIZIN HAYALLERİNİ DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ’’

Evlatlarımızın hayallerine giden yolda onları desteklemeye devam edeceğiz.
Sene başından bu yana destekleme ve yetiştirme kurslarına devam eden, DYK ortak sınavlara katılan öğrencilerimizi tebrik ediyorum.
Öğrencilerimizi bu sürece hazırlayan okullarımızın yönetim ve eğitim kadrolarına teşekkür ediyorum. Bu sınavları dijital olarak yapabilmemiz, Bakanlığımızın sağladığı imkanlarla okullarımızda kurduğumuz bilişim teknolojileri altyapısı ve donanımı sayesinde olmaktadır. Eğitimde dijital ortamların geliştirilmesi, dijital altyapı ve donanımların okullarımıza kazandırılması, eğitim öğretimin tüm boyutlarında desteklerini her zaman yanımızda hissettiğimiz Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Sayın Mahmut Özer’e tüm eğitim ailemiz adına şükranlarımı sunuyorum.
Evlatlarımızın bütün eğitim süreçlerinde her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz.’’

HABER: ORHAN AKYÜZ

IMG-20230521-WA0005

Zonguldak’taki kaçak eğitim kurumları yandı! Zonguldak’taki kaçak eğitim kurumları yandı!

IMG-20230521-WA0004

IMG-20230521-WA0002

IMG-20230521-WA0003

Editör: Abdullah KARABACAK