ZBEÜ Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Elemanı Arş. Gör. Dr. Muhammet Karabulut’un yürütücü olduğu 1002 Projesi, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından desteklenmeye layık görüldü.

Proje, Arş. Gör. Dr. Muhammet Karabulut yürütücülüğünde  ve  araştırmacılar Hacettepe  Üniversitesinden  Doç.  Dr. Saygın  Abdikan,  Iğdır Üniversitesinden Doç. Dr. Aliihsan Şekertekin ve Sakarya Üniversitesinden Dr. Öğr. Üyesi Necati Mert ile birlikte gerçekleştirilecek.

GMİS Üzülmez Şube'den ZGC'ye ziyaret... GMİS Üzülmez Şube'den ZGC'ye ziyaret...

TÜBİTAK değerlendirmeleri sonucunda kabul edilen "Investigation of Structural Earthquake Damages of Historical Masonry Arch Bridges After the Yesilyurt (Malatya) 2023 Earthquakes Using Observational, Non-Destructive Testing, Satellite Data and Finite Element Analysis" başlıklı ve 223M426 numaralı projede, 2023 Kahramanmaraş depremi sonrası yapısal deprem hasar olasılığı yüksek olan ve deprem bölgesinde bulunan tarihi yığma kemer köprülerin yapısal deprem hasarları belirlenecek ve emniyet durumları analiz edilecek. Proje deneysel, nümerik ve uydu bazlı araştırmalarla yürütülecek.