Zonguldak, Bartın ve Karabük'ten ekipler deprem bölgesine hareket etti.

Kahramanmaraş ve çevresinde meydana gelen deprem nedeniyle Zonguldak, Bartın ve Karabük'ten de ekipler bölgeye sevk edildi. Türkiye Taşkömürü Kurumu Tahlisiye ekibinden 80 kişi, AFAD'dan 10 kişi, Kdz. Ereğli Belediyesi'nden 10 kişi, ERİDAK'tan 5 ve UMKE'den 28 kişi Zonguldak'tan bölgeye hareket etti. Karabük'ten deprem bölgesine; 2 AFAD arama kurtarma aracı, 8 personel, 12 AFAD gönüllüsü, Karabük İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı 2 ambulans, birer UMKE aracı ve lojistik aracı ile 12 personel, Karabük Belediyesi 1 kurtarma aracı ve 8 personel, 1 JAK timi 2 araç ve 7 personel sevk edildi.

 TTK’da maden işçileri deprem bölgesine sevk edildi

Kahramanmaraş ve çevre illerdeki depremin ardından Zonguldak’ta maden ocaklarında çalışan madenciler de kurtarma ekibi olarak bölgeye sevk edildi. TTK’ya bağlı tüm müessese ve madencilerden oluşan ekiplerin bölgeye sevk edildiği öğrenildi.

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) bünyesinde çalışan maden işçileri deprem sonrası iş yerlerine gelerek gönüllü olarak deprem bölgesinde kurtarma çalışmalarına katılmak istedi. TTK Üzülmez Müessesi’nde 20 kişilik ilk ekip, kurtarma ekipmanlarıyla birlikte bölgeye sevk edildi.

Arama kurtarma ve göçük açma çalışmalarında profesyonel olan maden işçilerinden oluşan ekip, tam teşekküllü olarak hazırlanarak acil olarak Kahramanmaraş’a yola çıktı.

Temennilerinin en az can kaybı olması olduğunu belirten maden işçileri, “Depremde hayatını kaybedenlere baş sağlığı yaralananlara geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Madenciler olarak bölgede elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Temennimiz bu felaketin en az hasar ile atlatılması. Acımız büyük, Allah hepimizin yardımcısı olsun” ifadelerini kullandı. Kurtarma ekibi hazırlıkların ardından acil olarak bölgeye sevk edildi.

Minik Kaymakam Çağlar, “Çocuklar savaşta ölmesin” Minik Kaymakam Çağlar, “Çocuklar savaşta ölmesin”

15de1d24-cbd1-4897-aa83-d0e991343afa