Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Zonguldak Belediyesi'ne bağlı Kent Ormanı'nda yapılan çalışmaları tanıtmak amacıyla basın mensuplarıyla bir araya geldi. Kayak parkuru olarak düşünülen noktada, gazetecilerin karda kızak kayması, renkli görüntülere sahne oldu.

'The Gaca' olarak bilinen Kent Orman bölgesinde özellikle kış mevsiminde kamp alanı ile kayak ve macera parkuru yapılacağı müjdesini verdi. Başkan Alan, 5 milyon liraya mal olan projenin onaylandığını sözlerine ekledi.  

Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. 'The Gaca' ismiyle bilinen bölgenin özellikle kış mevsiminin vazgeçilmezi olduğunu, yaz sıcağında ise serinlemek için ideal bir konumda olduğunu kaydetti.

Dere yatakları temizleniyor Dere yatakları temizleniyor

'THE GACA'YI EN İYİ ŞEKİLDE TANITMAK İSTİYORUZ’

Bugün siz değerli basın emekçi arkadaşlarımızla birlikte buradayız. Sizlere daha önceki sohbetlerimizde Gaca'da sohbet ederiz demiştik. O gün, bugünmüş. Gaca olarak ifade ettiğimiz Kent Ormanını, Orman Bakanlığı'ndan tahsisini gerçekleştirdik. Vatandaşların daha rahat, daha güzel vakit geçirmeleri için düzenlemeler yaptık. Sizler de gördünüz. Buranın dört mevsim güzelliğini kentimize gelen misafirlerimize göstermek istiyoruz. Kar yağdığı zaman ayrı güzel oluyor. Yazın da sıcaklardan bunalan vatandaşlarımız serinlemek için sıkça buraya geliyorlar. Onlara daha iyi nasıl hizmet ederiz diye çeşitli düzenlemeler yaptık. Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı ile birlikte 5 milyonluk bir projesi onaylandı. Sayın bakanımıza şükranlarımı arz ediyorum. 3 milyon kısmı BAKKA, geri kalan kısmı başkanlığımızdan aktarıldı. Kayak ve  macera parkuru planladık. İnşallah 16 tane çadırın olduğu, 2 tane eğitim çadırının olduğu bir kamp alanını da düşündük. Bu tür etkinliklerle The Gaca'yı tanıtmayı planlıyoruz."

114d26d2-3784-411f-9ac7-94bb28275727

fcf9897f-cb24-45d2-a871-1b8788fb91b7

81acc3e4-79dd-4fbd-a5ae-58c9a102917d