Meteoroloji'nin son değerlendirmelerine göre; Marmara, Kıyı Ege, Akdeniz kıyıları ile Orta Karadeniz kıyılarında yağmur ve sağanak, diğer yerlerde kar yağışı bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde de don olayı ve sis etkisini gösterecek. Diğer yandan hava sıcaklığı ise ülke genelinde mevsim normallerinin 2 ila 4 derece altında seyredecek.

İL İL HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN

Meteoroloji Genel Müdürlüğü güncel hava durumu tahmin raporunu yayımladı. Buna göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı, Batı ve Orta Karadeniz, Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Kırşehir, Kırıkkale, Yozgat, Giresun, Kars, Ağrı, Iğdır ve Van ve Hakkari çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Marmara'nın kuzeydoğusu, Kıyı Ege, Akdeniz kıyıları ile Orta Karadeniz kıyılarında yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Zonguldak’a 27 bin 507 metreküp çöp bıraktılar... Zonguldak’a 27 bin 507 metreküp çöp bıraktılar...

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların gece saatlerinden sonra Hatay çevreleri ile Adana ve Mersin'in kıyı kesimlerinde kuvvetli olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, sel, su baskını gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı.

BUZLANMA VE DON OLAYI

Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI

Hava sıcaklığı, ülke genelinde mevsim normallerinin 2 ila 4 derece altında seyretmesi bekleniyor.