Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremde 12 gündür arama kurtarma çalışmaları sürerken Hatay'dan bir acı haber daha geldi. Enkaz altında kalan 19 yaşındaki Taha Duymaz ve kardeşi Melek Duymaz'ın enkaz altından cansız bedenleri çıkartıldı. Kahreden haberi Duymaz'ın arkadaşı Ragip Narin paylaşırken, fenomen Dilan Polat da açıklamasında "Melek ve Umut varmış yanında cenazeler çıkarılıyormuş" dedi.

Kahramanmaraş'ta 6 Şubat günü 9 saat arayla meydana gelen 7,7 ve 7,6 şiddetindeki iki büyük depremde 12 gündür arama çalışmaları yürütülüyor.

11 ili etkileyen Cumhuriyet tarihinin en büyük faciasında şu ana kadar toplam 38 bin 44 kişi yaşamını yitirirken yıkımın en çok etkilediği illerden Hatay'da yaşayan fenomen Taha Duymaz'dan 12 gün sonra acı haber geldi. 1.3 milyon takipçisi ve sevenleri sosyal medya fenomeni Taha Duymaz'dan gelecek iyi haberi bekliyordu...

Duymaz'ın vefat haberini "Başımız sağ olsun" paylaşımıyla duyuran yakın arkadaşı Ragip Narin, günlerdir enkaz çalışmalarını yakından takip ediyordu.

"KALBİM SIKIŞIYOR" DİYEREK O EVE GİTMİŞTİ

Ragıb Narin sabah yaptığı paylaşımda da "Buradaki yetkililer enkazın Hatay'ın en riskli 3. enkazı olduğunu söylüyor. O gün ablasında kalıyorken kardeşi doğum günü diye Taha'yı çağırıyor. Eniştesi 'gitme akşam akşam' derken Taha 'kalbim sıkışıyor kardeşlerimin yanına gitmek istiyorum' diyor. Halaları giriş katı olduğu için evi 3 defa kilitliyorlarmış. Bunların hepsi tesadüf mü yoksa yazılmış mı bazı şeyler?" demişti.

Kayıp şahsı jandarma buldu Kayıp şahsı jandarma buldu

'HEPİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN'

Fenomen Dilan Polat ise, sosyal medya hesabından video paylaşarak, "Cenazelerini görmüş ablası; Melek varmış, yanında Umut, diğer yanında da Taha varmış. Hepsini teker teker çıkarıyorlar. Hepimizin başı sağ olsun" ifadelerini kullandı.

"BEN GELECEĞİMİ GÖRMÜYORUM''

Taha Duymaz'ın eski bir paylaşımında "Ben geleceğimi görmüyorum. Yarına da kadar kalır mıyım bilmiyorum. İnsan ömrü kelebeğim ömrü gibi. Ben bu kafadayım az yaşayacağımı düşünüyorum. Geleceğe dair planlar kurmuyorum" demesi sosyal medyada yeniden gündem olmuştu.