Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerde enkaz altında kalan 23 basın mensubu ve sektör çalışanı ile bu kişilerin 17 yakını hayatını kaybetti. Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, kayıplara ilişkin "Oradaki durumu kelimelerle anlatmak mümkün değil. Depremde meslektaşlarımızı ve yakınlarını da kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Gerçekten acımız büyük" ifadelerini kullandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, depremde gazeteciler ve birinci derecede yakınlarından hayatını kaybedenler olduğunu belirtti.

Karaca, açıklamasında "Çok büyük bir deprem felaketiyle karşı karşıyayız. Oradaki durumu kelimelerle anlatmak mümkün değil. Depremde meslektaşlarımızı ve yakınlarını da kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Gerçekten acımız büyük. Meslektaşlarımıza ve depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralananlara da şifa diliyorum." ifadelerini kullandı.

Cenazeye giderken can verdiler.... Cenazeye giderken can verdiler....

DEPREMDE HAYATINI KAYBEDEN GAZETECİLER

TGF'nin açıklamasında depremde hayatını kaybeden gazetecilerin isimleri şöyle:

"Ruhi Akan (Adıyaman), Muhammet Akan (Adıyaman) Burak Alkuş (Adıyaman), Hidayet Özdemir (Adıyaman), Kemal Öner (Adıyaman), Yunus Emre Doğan (Adıyaman), İskender Korkut (Adıyaman), Zübeyir Pektaş (Adıyaman), İzzet Nazlı (Hatay), Ayşe Figen Arlı (Hatay), Erhan Yılmaz (Hatay), Burak Milli (Hatay), Gökhan Aklan (Hatay) H. Seid Okay (Antakya), Mehmet Tekin (Antakya), Berkay Akay (Antakya), Neşet Aklan (İskenderun), Mustafa Yüzbaşıoğlu (Kahramanmaraş), Aziz Çevlik (Kahramanmaraş), Fatih Nalbantbaşı (Kahramanmaraş) ve Meltem Özgen (Adana)."