Gazze'de sivilleri katleden İsrailli yetkililer için suç duyurusunda bulunuldu. Zonguldak Adliyesi önünde toplanan Saadet partililer, acımasız bir savaşa imza atan İsrail yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulundu.  Basın açıklamasına katılarak Filistin'de yaşayan oğlu ile torunlarından haber alamayan Filistinli  bir annenin gözyaşları yürek burktu. 

Maden ocağı bir can daha aldı... Maden ocağı bir can daha aldı...

Saadet Partisi İl Başkanı Burak Erol, Milli Görüş'ün efsane lideri merhum Necmettin Erbakan'ın 60 yıldır Büyük İsrail Projesine dair tehlikeyi anlattığını hatırlattı.

Başkan Erol, şunları kaydetti:

"Büyük Ortadoğu Projesi, Arzumev'ud, Fırat ve Nil arasındaki toprakların Yahudi ırkının eline geçirilmesi ve büyük İsrail'in kurulması projesini anlattı. Peki buradaki son noktada geldiğimizde; hoca ne anlatıyor? Hikaye mi anlatıyor' diyenler, bir kulağından girip bir kulağından çıkanlar bugün Irak'ta müstakil bir devlet yok. Suriye'de müstakil bir devlet yok. Libya'da müstakil bir devlet yok ve bugün Filistin'de maalesef Filistinliler'e ait bir toprak yok. Gazzeliler göçe zorlanıyor. Gerçek hedef İran'ın arkasından Türkiye! Büyük Orta Doğu Projesi büyük İsrail projesi tıkır tıkır işliyor. Biz muhalefetiz ne yapıyoruz? Basın açıklaması yapıyoruz. Kınıyoruz, kermes yapıyoruz. Bebekleri katleden, çocukları öldüren, yaşlıları katleden ve o insanları göçe zorlayan yetkililer hakkında bugün Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunuyoruz. Türk Ceza Kanunun bu ceza kanunu ile ilgili maddelerinde evrensel yargılama diye bir husus var. Türk Adalet Bakanı isterse bu yargılamanın önünü açabilir." dedi.

FİLİSTİNLİ KADININ GÖZYAŞLARI

Öte yandan basın açıklamasına katılan Elmas Halim isimli Filistinli bir kadın, Gazze'de bulunan oğlu Muhammet ve 4 torunu  için gözyaşı döktü. Salavatlar getirerek Allah'tan yardım isteyen Elmas Halim, oğlu ve torunundan uzun süredir haber alamadığı öğrenildi. 

Halim'in, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi'nde eğitim gören kızı için Zonguldak'a geldiği belirtildi. 

03357ab0-de6a-45d0-afd1-78a934ce5fc7

Editör: Abdullah KARABACAK