Zonguldak Karaelmas Gazeteciler Derneği(KGD)'nin 20. kuruluş yılı, kentte görev yapan basın çalışanları ve protokol üyelerini bir araya getirdi.

Dedeman Otel’de düzenlenen kahvaltıya,  Zonguldak Vali Yardımcısı Turgut Subaşı, İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Cezmi Yalınkılıç, Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer  Selim Alan, Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, CHP Zonguldak İl Başkanı Devrim Dural, Zafer Partisi Zonguldak İl Başkanı Oğuzhan Turhan, Karaelmas Gazeteciler Derneği Başkanı Mustafa Emen ve yönetim kurulu ile gazeteciler katıldı.

Tiryaki'den Demir'e ziyaret... Tiryaki'den Demir'e ziyaret...

Karaelmas Gazeteciler Derneği Başkanı Mustafa Emen,  “Derneğimizin 20. yılını kutluyoruz. Karaelmas Gazeteciler Derneği olarak dik durmaya devam edeceğiz. Etkinliğimize katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, “Mustafa Başkana teşekkür ediyoruz. Nice 20. yıllara. Basın bizim için değerli. Siyasetle ilgilenen insanlar olarak bizim yaptıklarımızı düşüncelerimizi aklımızdan geçenleri onlara ulaşması noktasında bütün basın mensuplarına teşekkür ediyorum." dedi. Vali Yardımcısı Turgut Subaşı da Karaelmas Gazeteciler Derneği'nin 20. yılını kutladığını belirtti.

Konuşmaların ardından Karaelmas Gazeteciler Derneği (KGD)’nin Kuruluşunun 20. yıl pastası kesildi.

KGD NASIL KURULMUŞTU?

Karaelmas Gazeteciler Derneği, Zonguldak'ta faaliyette bulunan ve gazetecilik mesleğini yürütenlerin içinde bulundukları sorunların çözümüne, birlik ve bütünlüğün sağlanmasına yönelik yeni bir dernek kurulması ihtiyacı, ortak görüşler doğrultusunda kurulmuştu.

Dernek, Özel İdare İşhanı binası giriş katındaki dernek binasında çok kısa sürede etkin faaliyetlerine başlamıştı. Geniş bir gazeteci topluluğunun katıldığı toplantılar sonucunda ilk olarak dernek tüzüğü hazırlanmış, ardından oybirliği ile 7 kişilik Karaelmas Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu oluşturulmuştu.

Karaelmas Gazeteciler Derneği Kurucu Yönetim Kurulu, fiilen gazetecilik mesleğinde uğraş veren Osman Sav, Sinan Çetinbakış, İsmet Yalılı, Abdullah Karabacak, Ömer Taşlı, Aydın Arslanyılmaz ve Ahmet Tokyay'dan oluşuyordu.

ytu

Editör: Abdullah KARABACAK