Alaplı Belediyesi tarafından ilçenin farklı bölgelerinde başlatılan çevre düzenleme, sosyal donatı alanları ve imar yolu çalışmaları aralıksız olarak devam ediyor.  Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Yeni Siteler Mahallesi Çekirdek tepe olarak bilinen mevkide devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

Danıştay Başkanı Zeki Yiğit'in acı günü... Danıştay Başkanı Zeki Yiğit'in acı günü...

İlçemize doyumsuz manzarasıyla güzel bir seyir tepesi kazandıracaklarını ifade eden Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, ‘Yeni Siteler Mahallesinde çekirdek tepe olarak bilinen, ilçemizi kuşbakışı gören ve doyumsuz Karadeniz manzarasıyla vatandaşlarımıza keyif veren bu alandaki çalışmalarımızda artık sona geliyoruz. Vatandaşlarımız burada piknik yaparak aileleri ile birlikte güzel vakit geçirebilecekler. Bu alanı güzel bir yaşam alanı haline dönüştürüyoruz’ dedi.

YENİ İMAR YOLU AÇMA ÇALIŞMALARI

Göreve geldikleri günden bu yana özellikle yeni imar yolu açma konusunda son derece hassas davrandıklarını ifade eden Alaplı Belediye Başkanı Nuri tekin, Mehmet Akif Ersoy Caddesi’nde başlayan yeni imar yolu açma çalışmalarını yerinde inceledi.

Alaplı’yı yaşanabilir bir kent yapma noktasında ellerinden geleni yaptıklarını ifade eden Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin; ‘İlçemiz dâhilinde yarım kalmış yâda hiç açılmamış olan imar yollarını bir plan dâhilinde yapıyoruz’ dedi.

MAHALLELERDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Alaplı Belediyesi tarafından ilçenin farklı bölgelerinde başlatılan çevre düzenleme çalışmalarını da yerinde inceleyen Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin; ‘ Her mahallenin, her sokağın, her apartmanın çevresinin tertipli ve düzenli olması için var gücümüzle çalışıyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana Alaplı’da daha önce hizmet ulaşmamış olan birçok bölgede güzel çalışmalar yaptık. Alaplı’mızın her bölgesinde aynı çalışmaları yapmak için elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın hiç kuşkusu olmasın. Alaplı’nın her metrekaresine hizmet götürene kadar çalışmaya devam edeceğiz’ dedi.