Yeniden Refah Partisi Zonguldak İl Başkanı Necdet Sarı, kentte görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi. Parti çalışmaları hakkında bilgi veren Sarı, hedefleri arasında Zonguldak'ta 2 milletvekili çıkartmak ve peşinden şehri Milli Görüş belediyeciliği ile tanıştırmak olduğunu söyledi. Başkan Sarı, bazı üyelerinin kendi isteği dışında istifa ettirilmesiyle de ilgili hukuki süreç başlatacaklarını duyurdu.

Başkan Sarı, "Gayemiz elbette ki Zonguldak'ımıza, şehrimize, ülkemize hizmet etmektir. Elbette ki ülkemizde hizmet ederken de dünyadaki Müslümanlara Mazlumlara hizmet etmektir. Tüm gayemiz bu, İnşallah çıktığımız bu yolda Rabbim bize bu fırsatı verir. Biz yapılacak olan Genel seçimlerde Zonguldak'tan iki milletvekili çıkartmayı hedefliyoruz. Yerel seçimlerde de inşallah Zonguldak'ı Milli Görüş belediyeciliği ile tanıştırmak istiyoruz" ifadesini kullandı.

5 yıl önce tarihte bugün... 5 yıl önce tarihte bugün...

Yeniden Refah Partisi Zonguldak İl Başkanlığı tarafından düzenlenen basın toplantısına il ve merkez ilçe yönetimi de hazır bulundu.

İl başkanlığı için temayül yoklaması yapılacağını belirten Sarı, şunları kaydetti:

"Kahvaltı programlarımızı 5- 6 ayda bir yapmaya çalışıyoruz. Şehrimizin sorunlarını ve parti çalışmalarımızı sizlerle paylaşıyoruz. Burada olmaktan onur duyuyoruz. Hepinize çok teşekkür ediyoruz. Bilindiği gibi Yeniden Refah Partisi olarak Ağustos ve Eylül ayları bizim kongre aylarımızdır. İlçelerimiz ve ilimiz kongre süresinin doldurmaya yaklaştığı için ilçe kongreleri de ve ilk kongresi süreci başlıyor. İlçe kongrelerimizin tarihlerini ayarladık. En yakın zamanda 4 Eylül'de Kozlu ilçemizin 1. Olağan Genel Kongresi'ni gerçekleştireceğiz, 25 Eylül'de Merkez ilçemizin, 22 Ekim'de de il kongremizi gerçekleştireceğiz.

İL BAŞKANLIĞINA ADAY OLAN VARSA BEKLİYORUM

Tabii il kongresini yapmadan önce teşkilatımızda il kongresi hazırlıkları olarak da ilk olarak il başkanları temayül yoklaması yapılacak. Tabii Biz buradan da Zonguldak kamuoyuna da duyururuz. Yeniden Refah Partisi'nde görev almak isteyen kardeşlerimiz il başkanı olmak isteyen kardeşlerimiz varsa hakkıyla yapabileceklerine inanıyorlarsa bizim kapımız herkese açık. Temayül yoklamasında da gelirler kendilerini ortaya koyarlar ve genel merkezinde karar verirse o yolda biz de arkasından yürürüz gelecek olan kardeşimizin.

Tabii bu minval üzerine kongre çalışmasını yaparken de yine normal bütün toplantılarımızı ve hakla kucaklaşmayı esnaf kardeşlerimi bir dolaşmayı devamlı yapıyoruz . Üye konusunda gayet güzel gidiyoruz. Yeniden Refah Partisi çok başarılı bir grafik çiziyor Zonguldak'ta. Aşağı yukarı 6 aydır genel merkezimizin bize vermiş olduğu hedefleri her zaman açıyoruz. bu hem üye konusunda hem esnaf ziyaretleri hem de vatandaş ziyaretleri konusunda buluşmalar noktasında çok başarılı bir grafik çiziyoruz. Teşkilatımız gençlik Kolları başkanımız Yasin Satan Bey ve evamlı birincilik Karadeniz Bölgesi birinciliği ve Türkiye üçüncülüğü üye konusunda çalışmalar noktasında bunda Bunlar Tabii ki bizi şereflendiriyor ve gururlandırıyor.

MERKEZ İLÇEYE SERVET ZENGİN ATANDI

Şimdi inşallah bundan sonraki süreçte Merkez İlçe Başkanımız Servet Zengin Bey'i atadık. Allah razı olsun görevi kabul etti. Kendisi esnaftır, geldi ben göreve talibim dedi. Biz de görev verdik. İnşallah 25 Eylül'de kongresini yaptıktan sonra da bizim yükümüzü hafifletmiş olacak. Merkezde çok daha güzel çok daha başarılı çalışmalar gerçekleştirilmiş olacaktır. Gayemiz elbette ki Zonguldak'ımıza, şehrimize, ülkemize hizmet etmektir. Elbette ki ülkemizde hizmet ederken de dünyadaki Müslümanlara Mazlumlara hizmet etmektir. Tüm gayemiz bu, İnşallah çıktığımız bu yolda Rabbim bize bu fırsatı verir.

2 MİLLETVEKİLİ HEFEFLİYORUZ

Yapılacak ilk seçimlerde 2023'te bir aksilik olmazsa büyük bir ihtimalle erken seçim olma ihtimali gözükmüyor, olsa da bizim için fark etmez. Biz her zaman hazırız. Biz yapılacak olan Genel seçimlerde Zonguldak'tan iki milletvekili çıkartmayı hedefliyoruz. Ayrıca yerel seçimler de var. Yerel seçimlerde de çok büyük bir kararlılıkla hazırlanıyoruz ve ekiplerimizi kuruyoruz. Allah nasip ederse de gerçekten çok başarılı bir yerel yönetim seçimleri geçireceği ve Zonguldak inşallah 2024'teki yerel seçimlerden sonra milli görüş belediyeciliğine kavuşacak. İlk defa Milli Görüş belediyeciliğini bizimle görecek ve hakikaten Zonguldak'ta belediyecilik nasıl yapılıyor, nasıl yapılması gerekiyor, insanlara nasıl hizmet getirir bunu hep birlikte göreceğiz"

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Necdet Sarı,  Zonguldak'ta şu anda 3.000 üyeye sahip olduklarını yıl sonu itibariyle 5000 üyeye yükselmeyi hedeflediklerini kaydetti. Sarı, bazı üyelerin kendi istediği dışında partilerinden istifa ettirildiğini iddia ederek hukuki süreç başlatacaklarını duyurdu.

818fbe96-128c-4cc5-827a-5a2f0296c1a6