TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta ligin son hafta maçında Karaelmas Kemal Köksal Stadı'nda oynanan Zonguldak Kömürspor ile Isparta 32 Spor arasındaki maçta çıkan olayların faturası ağır oldu. Zonguldak Kömürspor Hakem ve Gözlemci raporlarını karara bağlayan PFDK, Zonguldak Kömürspor'a 13 bin 100 TL para cezası ve gelecek sezonda bir maç seyircisiz oynama cezası verdi.

Yaşanan olayların ardından Zonguldak Kömürspor, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na(PDFK) sevk edildi.

İşte PFDK'nın Zonguldak Kömürspor'a verdiği ceza:

"Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun 12.05.2022 tarih ve 64 sayılı toplantısında Crıptoswaps Zonguldak Kömürspor  ile ilgili almış olduğu karar.

CRİPTOSWAPS ZONGULDAK KÖMÜRSPOR Kulübünün, 07.05.2022 tarihinde oynanan CRİPTOSWAPS ZONGULDAK KÖMÜRSPOR-ISPARTA 32 SPOR TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 8.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

2024 yılında son veriyor... 2024 yılında son veriyor...

Aynı müsabakada CRİPTOSWAPS ZONGULDAK KÖMÜRSPOR Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 5. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 1 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA ve 3.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada CRİPTOSWAPS ZONGULDAK KÖMÜRSPOR Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 5. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 1 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA ve 3.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, Aynı müsabakada CRİPTOSWAPS ZONGULDAK KÖMÜRSPOR Kulübünün, takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 2.100.-TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir"