Zonguldak Ereğli'nin meşhur fanatik çeşmesi, bu kez farklı renklere boyandı. Yıllardır 3 büyük takımın renklerine boyanan Fanatik Çeşme, bu sene bordo-mavi renklerle bezendi.

Çelikelliler sezona veda etti... Çelikelliler sezona veda etti...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Balı Mahallesi sakinleri, Merkez Caddesi’nde bulunan çeşmeyi 2021-2022 Spor Toto Süper Lig şampiyonu Trabzonspor’un renklerine boyadı. Balı mahallesi sakinleri, geçtiğimiz yıl Beşiktaş’ın renklerine boyadıkları çeşmeyi bu yıl şampiyon Trabzonspor’un renkleriyle donattı.

Çeşmenin tüm boya malzemelerini kendi aralarında topladıkları parayla aldıklarını ve boyama işlemini de kendilerinin yaptıklarını belirten Trabzonspor taraftarı Engin Eryiğit, duygularını şu sözlerle dile getirdi:

"Yıllarca bu çeşmenin bordo-mavi renklere boyanacağı günün hayalini kurduk. Allah bu sene nasip etti. Biraz geç oldu ama güzel oldu. Beklediğimize değdi. 38 yıl aradan sonra bizlere şampiyonluğu yaşatan Trabzonspor yönetimini teknik heyet ve futbolcular olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Dileğim tabi ki Trabzonspor’un önümüzdeki sezonlarda da şampiyon olup Avrupa’da başarılar yakalaması"

Eryiğit, çeşmenin boyanmasında büyük çaba gösteren Öner Savaş, Önder Savaş , Selami Tezcan , Mustafa Fidan, Ersin Yalçınkaya’ya teşekkür etti.