(Haber: Orhan Akyüz) -Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, Kdz. Ereğli ilçesine tarım ve gıda sektörü alanında hizmet verecek Tarım Lisesi açılacağını bildirdi.
Müdür Aldoğan, yazılı basın açıklamasında, şunlar kaydetti:
‘’Zonguldak’ta eğitim yatırımlarına yönelik müjdeler ard arda geliyor. Tarım ve gıda sektöründe ihtiyaç duyulan nitelikli insan gücünü yetiştirmek için Ereğli’de yeni bir eğitim  yatırımı olarak ‘Tarım Lisesi’ açılıyor.
Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer; Türkiye'nin tarımsal üretim ve hayvan yetiştiriciliği potansiyelinin daha etkin ve verimli kullanılması amacıyla sayılarını artırdıkları Tarım Liseleri’ne yoğun ilgi gösterildiğini vurgulamışlardı.
Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Sadri Şensoy, Zonguldak ziyaretinde, Ereğli’de (Zonguldak’ın Kdz. Ereğli ilçesi) yeni bir eğitim yatırımı olarak
Tarım Lisesi’nin açılış müjdesini verdi. 

‘TARIM LİSELERİ’NE BU YIL ÖĞRENCİ ALINACAK’

Okulun derslik binası ve eklentilerinin yatırım programına dahil edilerek bölgenin hizmetine sunulacağını belirterek bölgedeki tarım ve hayvancılık alanında üretimin desteklenmesi, bilinçli tarım ve hayvancılığın yaygınlaştırılmasına da hizmet edeceğini, nitelikli insan kaynağı yetiştirecek Tarım Liseleri’nin 
bu yıl Merkezi Sınav Sistemi LGS ile öğrenci alacağını belirtti.

‘’BAKAN YARDIMCIMIZIN, TARIM LİSESİ’NİN EREĞLİ İLÇEMİZDE AÇILIŞ MÜJDESİNİ VERMESİ HEYECANLA KARŞILANDI’

Bakan Yardımcımız sayın Sadr Şensoy’un ilimizi ziyareti çok verimli ve bereketli geçti. Ülkemizde ilk defa açılacak olan petrol ve doğalgaz temalı Meslek Lisesi’nin protokolü imzalanması, ayrıca Ereğli ilçemizde yeni bir Tarım Lisesi açılış müjdesi, Nuran ve Celal Gülşen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi atölyeleri ödenek ihtiyacı, Şehit Sacit Olcay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin ödenek ihtiyacının karşılanması eğitim ailemizde büyük bir heyecan ve mutluluk yarattı. Sayın Bakan Yardımcımıza Zonguldak eğitim ailemiz adına şükranlarımızı sunuyoruz. Bakan Yardımcımız Sayın Sadri Şensoy’un, yeni bir Tarım Lisesi’nin Ereğli ilçemizde açılış müjdesini vermesi ilimizde heyecanla karşılandı. 

‘ÜLKEMİZİN TARIM ÜSSÜ HALİNE GETİRİLMESİNE KATKI SUNACAKTIR’

Açılacak Tarım Lisesi, gelecek tarımda, tarımın geleceği geçlerde anlayışı ile tarım ve gıda sektöründe ihtiyaç duyulan nitelikli insan kaynağı ile yapılacak üretimler sayesinde ülkemizin bir tarım üssü haline getirilmesine katkı sunacaktır.
Dünya genelinde özellikle salgın sürecinden gıda tedarik zincirinde küresel ölçekte yaşanan sorunların ardından tarım ve hayvancılık alanın da üretimin ön plana çıkmasıyla bu alanda verilecek eğitimin de önemi ortaya çıktı. Çaycuma ilçemizde tarım alanında eğitim veren lisemizin yanında Ereğli ilçemizde yeni bir Tarım Lisesi’nin açılması bu alandaki eğitim, üretim ve istihdama katkı sunacaktır.

ÇAYBEL’in üretken kadınları... ÇAYBEL’in üretken kadınları...

MÜDÜRDEN BAKANINA TEŞEKKÜR 

Sayın Bakanımız Prof.Dr. Mahmut ÖZer’e, ilimize ve ülkemiz eğitimine verdikleri desteklerinden dolayı eğitim ailemizin bir neferi olarak şahsım ve ülkemizin yarınlarının teminatı geçlerimiz, camiamız adına bir kez daha şükranlarımı arz ediyorum.
İlimize ve bölgemize hayırlı olsun. Eğitimle üretimin gücünü birleştireceğiz. Gelecek tarımda, tarımın geleceği geçlerde…”

HABER: ORHAN AKYÜZ

2fa8c232-2356-4a41-af6f-50e68c519abe

dccec919-1ac4-4cb5-b3fa-18d2fb66ae43

372e98bc-ef5e-45e7-9b66-d543d7a3d360