Zonguldak’ın Gökçebey ilçesinde selden zarar gören mahallenin yolunun vatandaşın çilesi olduğu, selin vurduğu yolda belediyenin çalışma yapmadığı, mahalleye giriş ve çıkışların çileye döndüğü bildirildi.

Gökçebey ilçesine bağlı Üçburgu Mahallesi Davutoğlu Sokak, 2023 yılı Temmuz ayında meydana gelen sel felaketinden etkilenmişti. Mahalle yolu sel sonrası kullanılamaz hale gelirken bataklığa dönmüş, aradan geçen yaklaşık 9 ay sürede mahalle yolunda çalışma yapılmadığını belirten vatandaşlar  mağduriyetlerinin giderilmesi için belediyeye seslendiler.

‘’BELEDİYE BAŞKANININ, SEÇİMLERDE AZ OY ALDIĞI İÇİN MAHALLEMİZİN YOLUNU YAPMADIĞI SÖYLENİYOR’’

Yolda çizmeyle bile zor yürüdüklerini belirten vatandaşlar, ‘’Mahallemizde bir yangın çıksa, bir hasta olsa ambulans ya da itfaiye giremiyor. Devlet, sel felaketi döneminde belediyelere destek verdi. O kadar destekten şu mahalleye bir kamyon asfalt ya da parke düşmedi mi? Yolun yapılmama sebebiyle ilgili çeşitli söylentiler var. Mevcut belediye başkanının bu mahallede oyu az olduğu için yolu yapmadığı söyleniyor. Biz bu devletin bu belediyenin seçmeni, vatandaşı değil miyiz? Vergimizi veriyoruz, suyumuzu ödüyoruz, vatandaş olarak üstümüze düşeni yapıyoruz. Belediyeden ve yetkili kurumlardan yolumuzun yapılmasını istiyoruz. Burada bir yangın çıksa ne yapacağız? İnsanlara hizmet getirmemek, sorunlarını çözmemekle tehdit edemezsiniz! Belediye Başkanımız gelsin, halimizi bir görsün’’ dediler.

VALİYE SESLENDİLER: ‘’BİZİ BU ZULÜM YOLUNDAN KURTARIN’’

Belediyeye çok sayıda başvuruda bulunduklarını belirten vatandaşlar, ‘’Belediyeden yolumuzu yapacağız diyorlar, bizi gönderiyorlar. Sayın Valimize sesleniyoruz. Bizleri bu zulüm yolundan kurtarın. Derdimizi seçilmiş başkana anlatamadık. Bizlere mağdur edilmeyeceğimizin sözünü veren devletimizden, Sayın Valimiz Osman Hacıbektaşoğlu’ndan yardım istiyoruz’’ şeklinde konuştular.

HABER: ORHAN AKYÜZ

Çaycumalılar Buluşuyor programı açıklandı Çaycumalılar Buluşuyor programı açıklandı

I M G 20240222 W A0002

I M G 20240222 W A0004

Editör: Abdullah KARABACAK