Zonguldak’taki muhtarlara ‘’Aile Okulu Projesi’’nin tanıtıldığı bildirildi.

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, yazılı basın açıklamasında, şunlar kaydedildi:

‘’Zonguldak merkez ve köylerdeki muhtarlar için düzenlenen ‘Aile Okulu Projesi’ eğitimlerinin ilk gün programının açılışına Zonguldak Valisi Sayın Mustafa Tutulmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, Muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin Nas, köy ve mahalle muhtarları katıldı.

Cumhurbaşkanı Sayın  Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi himayelerinde, Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü koordinasyonunda halk eğitimi merkezlerince açılan kurslarla yürütülen ‘Aile Okulu Projesi’, İçişleri Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile projenin hedef kitlesinin kapsamı genişletilerek köy ve mahalle muhtarlarını da kapsayacak şekilde uygulanmasına başlanmıştır.

   Zonguldak'ın vazgeçilmez tadı: Cevizli Kömeç   Zonguldak'ın vazgeçilmez tadı: Cevizli Kömeç

‘EĞİTİMİN MUHTARLARIMIZ İÇİN VERİMLİ OLACAĞINI UMUYORUM’

Muhtarlar için başlatılan projenin eğitimlerinin ilk gün programının açılışında konuşan Zonguldak Valisi Sayın Mustafa Tutulmaz, ‘Toplumumuzun en önemli unsurlarından birisi de aile, ailelerimizin bilinçli olması toplumumuzun bilinçli olması demektir. Muhtarlarımız bulundukları yerlerde hem idareci, hem yönetici konumundalar. Aile Okulu Projesi’nde verilen eğitim başlıkları hepsi çok önemli. Her yaşta öğrenmeye ihtiyacımız var. Öğrenme hayat boyu devam ediyor. İçişleri Bakanlığımız ve Milli Eğitim Bakanlığımızın protokolü kapsamında muhtarlarımız aile okulu

eğitimlerini tamamlayacaklar. Eğitimin hepimiz için, ailelerimiz, muhtarlarımız için verimli olacağını umuyor başarılar diliyorum’ dedi.

‘MUHTARLARIMIZLA BULUŞMAKTAN MEMNUNİYET DUYUYORUZ’

İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan da ‘Aile Okulu Projesi kapsamında eğitici eğitimi almış öğretmenlerimizin görev alması ile şu ana kadar 1100 öğretmenimizi eğittik. Bu kapsamda açılan kurslarda 8689 ailemize eğitim verdik. Proje kapsamında muhtarlarımızla da buluşmaktan memnuniyet duyuyoruz. Aile Okulu projesi; güçlü aile, güçlü çocuklar, güçlü toplumun oluşması ve eğitimin kalitesinin artırılması yolunda önemli katkılar sunmaktadır. Ailelerimizi ne kadar güçlü kılabilirsek eğitim sisteminin içinde olan çocuklarımızı da o kadar desteklemiş olacağız. Eğitim okul ve aile ile birlikte yürütülen bir süreç.

Eğitim öğretim süreçlerinde, projenin uygulanmasında iş birliği içerisinde olduğumuz bizlere her zaman destek olan köy ve mahalle muhtarlarımıza, eğitim öğretiminin bütün boyutlarında bizlere destek olan Sayın Valimiz Mustafa Tutulmaz’a teşekkür ediyorum’ dedi.’’

323418168_1212519106012875_4071725030180946667_n

Haber: Orhan Akyüz