Millet İttifakı Zonguldak Cumhurbaşkanlığı Seçim Koordinasyon Merkezi, renkli görüntülerle açıldı. Saadet Partisi İl Başkanı Burak Erol, yoğun katılımla gerçekleşen açılış programında yaptığı konuşma ve ettiği duayla büyük alkış aldı.

Burak Erol'un "Ya Rabbi biz ülkede hakkı, hukuku, adaleti, hakim kılmak üzere çıktığımız bu yolda, ayaklarımızı sabit kadem eyle. Kelamımızı tesirli kıl. Zonguldak'taki insanların gönüllerini vekil adaylarımızın sözlerine aç! Yarabbi, 14 Mayıs akşamı sevinç çığlıklarıyla sandıkların patlatıldığı bir gün olsun. Sen hakkın, hukukun ve doğrunun yanındasın. Doğru insanlar burada, sen bize yardım eyle!" şeklinde ettiği duaya açılışa katılanlar hep bir ağızdan amin dedi.

Açılışa CHP Zonguldak Milletvekili ve 1. sıra milletvekili adayı Deniz Yavuzyılmaz, 2. sıra milletvekili adayı Dr. Eylem Ertuğrul, 3. sıra milletvekili adayı Doğa Şanlıoğlu, 4. sıra milletvekili adayı Merve Kır ve 5 sıra milletvekili adayı Cemalettin Sağtekin, CHP İl Başkanı Murat Pulat, Saadet Partisi İl Başkanı Burak Erol, Gelecek Parti İl Başkanı Mustafa Kutayer, Deva Partisi İl Başkanı Samet Albayrak, Demokrat Parti il başkan vekili Menderes Uzun, merkez ilçe başkanları ve çok sayıda partililer katıldı.

Açılışta sırasıyla millet ittifakına üye partilerin Zonguldak il başkanları ve ardından milletvekili adayları konuşma yaptılar.

MURAT PULAT: HAYIRLI OLSUN

CHP İl Başkanı Murat Pulat, "Ramazan bayramını kutladığımız bugün  13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu seçim koordinasyonu açıyoruz, hayırlı olsun.15 Mayıs sabahı bayram yapacağız" dedi.

ALBAYRAK: 14 MAYIS'TA BAHAR GELECEK

Deva Partisi İl Başkanı Samet Albayrak, "Siz değerli Zonguldaklıların bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu Cumhurbaşkanı yapıp memleketimizi yeşerteceğiz. 13. Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Millet ittifakı gelecek. Bahar gelecek" ifadesini kullandı.

MUSTAFA KUTAYER: BÖLÜŞÜRSEK ÇOK BÖLÜNÜRSEK YOK OLURUZ

Gelecek Partisi İl Başkanı Mustafa Kutayer de, "İl başkanlarımız gereken konuşmaları yaptı, hepinizin Ramazan bayramını kutluyorum. Sadece bir söz söylemek istiyorum bölüşürsek tok  bölünürsek yok oluruz " şeklinde konuştu.

MENDERES UZUN ATATÜRK'Ü RAHMETLE ANDI

Demokrat Parti İl Başkan Vekili Menderes Uzun da yaptığı konuşmada Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü'yü rahmetle andığını ifade etti.

SAADET PARTİLİ BURAK EROL'DAN MANİFESTO GİBİ KONUŞMA...

Saadet Partisi İl Başkanı Burak Erol, seçim koordinasyon açılışında yaptığı konuşmada, "Şuradaki tablo çok kıymetli. Türkiye'de hakkın, hukukun, adaletin resmen ayaklar altına alındığı, ehliyet ve liyakata hiç önem verilmediği bir dönemde 6 partinin çok kıymetli liderleri bir araya geldiler. Ve bu birlikteliğe imza attılar. 1,5 senedir de ortak politikalar, ortak mutabakat metni, güçlendirilmiş parlamenter sistemle ilgili çalışmalara imza attılar ve altyapısını doldurdular. 9 ana başlıkta, 75 alt başlıkta biz Türkiye'de iktidara geldiğimizde kıymetli Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı olduğunda, eğitim alanında, sağlık alanında, dış politikada, iç güvenlikte, ekonomik alanda ne yapacağımıza dair bizim yol haritamız önümüzde." dedi.

BURAK EROL'UN DUASINA HEP BİR AĞIZDAN 'AMİN' DEDİLER...

Cumhur ittifakının ortak metne imza atmadığına dikkat çeken Erol, "Bize altılı masa, yedili masa diyenler ve şu anda 5'li hale gelenlerin, nerede ortak politikalar mutabakat metni? Nerede yol haritası? Şu anda tek adam rejimi var ortada, siz hiç Cumhur ittifakının ekonomiye, eğitime, sağlığa dair ortak bir metne imza attığını gördünüz mü? Böyle bir şey yok. Tek adam konuşacak ve diğerleri bunun dediğini yapacak. İşte 6 partinin bir araya gelmesindeki en büyük sebep bu. Biz Türkiye'yi ortak akılla idare edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanı adayımız Kılıçdaroğlu, kendisi Çaycuma'ya geldiğinde, 'Biz Allah'ın izniyle Türkiye'yi hep birlikte idare edeceğiz' dedi. Şu anda çok önemli işe imza atıyoruz. Bizim adayımız Berat gecesinde Saadet Partisi Genel Merkezi önünde mübarek bir gecede ilan edildi. Doğru mu? Yine biz Ramazan Bayramının birinci günü Zonguldak'ta Cumhurbaşkanlığı Koordinasyon Merkezimizi açıyoruz. Hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak'tan niyaz ediyorum." şeklinde konuştu.

İftar programında yaptığı duanın rakip partilerde ses getirdiğini ifade eden Başkan Erol, aynı dıayı yineleyerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biz iftar verdiğimizde bir dua ettik. Ettiğimiz bu dua karşı cenahı çok rahatsız etmiş. Hepsi art arda açıklama yaptılar. Biz bu duayı burada tekrar edelim. Hep beraber de amin diyelim. Ya Rabbi biz ülkede hakkı, hukuku, adaleti, hakim kılmak üzere çıktığımız bu yolda, ayaklarımızı sabit kadem eyle. Kelamımızı tesirli kıl. Zonguldak'taki insanların gönüllerini vekil adaylarımızın sözlerine aç! Yarabbi! 14 Mayıs akşamı sevinç çığlıklarıyla sandıkların patlatıldığı bir gün olsun. Sen hakkın, hukukun ve doğrunun yanındasın. Doğru insanlar burada, sen bize yardım eyle!"

CEMALETTİN SAĞTEKİN: SEÇİME KADAR ÇOK ÇALIŞACAĞIZ...

CHP 5. sıra milletvekili adayı Cemalettin Sağtekin yaptığı konuşmada, kendisini 5. sıradan aday gösterilmesinin hiç önemli olmadığını, 1. sıra adayı imiş gibi çalıştığını belirterek "Önemli olan millet ittifakının başarısıdır" dedi.

5 yıl önce tarihte bugün... 5 yıl önce tarihte bugün...

MERVE KIR: 14 MAYIS AKŞAMI KILIÇDAROĞLU'NUN ZAFERİNİ KUTLAYACAĞIZ

CHP 4. sıra milletvekili adayı Merve Kır ise, "Öncelikle bayramınızı kutluyorum, hepiniz hoş geldiniz. Hep birlikte bir hayal kurduk, Cumhurbaşkanı Seçim Koordinasyon Ofisi kurduk. 14 Mayıs'ta tam burada Kemal Kılıçdaroğlu'nun  zaferini kutlayacağız" şeklinde konuştu.

DOĞA ŞANLIOĞLU: KUTLAMAYI 14 MAYIS AKŞAMI YAPACAĞIZ

CHP Zonguldak 3. sıra milletvekili adayı Deva Partili Doğa Şanlıoğlu ise, "Hepiniz hoş geldiniz, 14 Mayıs'a kadar çok çalışacağız. Şimdi yüksek sesle konuşmadan çalışacağız.14 Mayıs akşamında burada yüksek sesle kutlayacağız." ifadesini kullandı.

ERTUĞRUL: BU YOLUN SONUNDA ÇOK GÜZEL BİR BAHAR VAR

CHP Zonguldak 2. sıra Milletvekili adayı Eylem Ertuğrul da, "Değerli dostlar biz genel başkanımızın önderliğinde bir yola çıktık. Bu yol saygı sevgi göstererek, beraber yürünecek hak ve hukuk yolu. Bu yol uzun bir yol ama biz bu yolu hep beraber başaracağız. Bu yolun sonunda şairin dediği gibi çok güzel bir yaşam var. Bu yolun sonunda emeklinin hakkını, çocukların emekçinin halkını vermek var. Bu yolun sonunda çok güzel bir güneş var. Kemal Kılıçdaroğlu'nu Cumhurbaşkanı görmek var" dedi.

DENİZ YAVUZYILMAZ: YETKİ İSTİYORUZ

CHP Zonguldak milletvekili ve 1.sıra milletvekili adayı Deniz Yavuzyılmaz ise şunları söyledi:

"Zonguldak'la ilgili politikaları Ankara’dan yönetiyorlar. TTK için bin işçi yeter mi baktılar tepki geldi 2 bin dediler. TTK için 2 bin yeter mi yetmez. Biz 5 bin diyoruz. Ve arkamızda güzel bir siyasi iz bırakacağız. Sadece TTK mı rödevans işletmeleri de desteklenecek. Şu anda Kardemir'in Erdemir'in yüzde 7 kömür ihtiyacını karşılayan Zonguldak yüzde 25'ini karşılayacak duruma gelecek. Biz sadece kömür mü üretiyoruz aslında tank üretiyoruz. O kömürlerle tanklar yapılıyor, biz kömürümüzü canımızı verme pahasına taşıyoruz. Benim bir hayalim var, TTK atölyeleri var. Önceden binlerce kişinin çalıştığı imkan verilseydi belki uçak bile üretilirdi. Biz mücadele ettik muhalefet olarak elimizden geleni yaptık seçimden sonra hükümet olup büyüten Zonguldak'ı konuşacağız. Hep yeni hayallere ortak akılla beraber yelken açacağız. 14 Mayıs akşamı sandıkları patlatmaya hazır mısınız? İktidar olmaya hazır mısınız? O zaman yolumuz açık olsun diyorum."

Törende son olarak eski devlet bakanı Hasan Gemici yaptığı konuşma ile Millet İttifakı'na destek talep etti. Gemici'nin konuşmasından sonra Cumhurbaşkanlığı Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılış kurdelesi il başkanları ve milletvekili adayları tarafından hep birlikte kesildi.

Açılışla birlikte Millet İttifakı milletvekili adayları ile partililer ve vatandaşlar bayramlaştı.

vbb-5

br3-1

1b756312-c780-4bf4-9384-ce7c2b83b9b1

af83cc39-5b64-4332-8ac6-a001e98cfdb6

br4

d2f9200a-18f4-4ae7-b216-9f9f67618677

c02dfd54-133e-4319-aaa8-c35e28ab5806

96f0c659-cc66-4852-96e5-17f050faf9b2

19e37a3d-f720-47db-a188-673fecd58ebf

50069b58-7fce-465a-abe7-1eea9dec6dae

1603443f-1a97-4e1a-a434-5aa635ae3dcd

7178fe9f-23c3-43d0-99d6-8d04412e1d55

a82d4ad5-480a-4c8a-9761-82bfcc14094b

152763bc-e3ee-46be-816e-5e2176d0093b

09224dbf-a4ec-4165-a95f-498e69433231

1234bcd4-1503-4957-8683-9a864a67410e

br5