MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile AK Parti Zonguldak birinci sıra adayı Muammer Avcı’nın, bir araya gelerek ‘’kırk yıllık dost gibi’’ hoş sohbet etmelerinin çevrelerinde bulunanlar tarafından merak uyandırdığı öğrenildi.

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Filyos beldesindeki Filyos Gaz İşleme Tesisi'nde dün (20 Nisan 2023 Perşembe) düzenlenen "Karadeniz Gazı Devreye Alma Töreni" öncesi AK Parti Zonguldak milletvekili adayı Avcı’nın, MHP Genel Başkanı Bahçeli’ye yakın ilgi göstermesinin yanı sıra gülümseyerek samimi sohbet etmelerinin her iki tarafın gözleri ile yüzlerinin mimiklerine yansımaları ‘’kırk yıllık dost gibiler’’ sözünü hatırlattı.

‘’VATANSEVERLİĞİNDEN EN UFAK ŞÜPHEMİZ OLMAYAN SAYIN DEVLET BEY, ÇOK SAMİMİ, ÇOK MÜTEVAZİ, ÇOK BABACAN BİR İNSAN’’

Avcı, Zonguldak Valiliğinin Ramazan Bayramı dolayısıyla Polisevi’nde düzenlediği protokol bayramlaşma programının ardından Bahçeli ile sohbetine ilişkin sorduğum soru üzerine meraklıların merakını gidermek için şöyle konuştu:
‘’Sayın Devlet Bahçeli ile 15-20 dakika civarında hakikaten çok samimi bir sohbet imkanı bulduk. Tabii konu başlığımız özellikle tanışma oldu ve sonrasında Cumhurbaşkanımızın geçmişte Zonguldak ile olan iltisakı, burayla olan hatıralarını, rahmetli babamla (Talip Avcı) olan diyaloglarını konuştuk ve kendisine (MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli) şunu söyleme fırsatı buldum... Ülkemizin en zor zamanında Cumhur İttifakı ile alakalı kendisinin göstermiş olduğu fevkalade bir basiret ve veraset sayesinde ülkemizde şu anda yaşadığımız ve Elhamdulillah diyeceğimiz bir ortamın sağlanmasına vesile olduğundan ayrıca kendisine teşekkür ettim.
Vatanseverliğinden en ufak bir şüphemiz yoktur ve biz ailece olsun, Cumhur İttifakı olarak bütün bileşenlerimiz olsun kendilerine çok ayrı saygı, hürmet ve sevgi gösterdiğimizi ifade ettim. Sayın Devlet bey; çok samimi, çok mütevazi, çok babacan bir insan, kendisinde onu gördüm. Bu anlamda da kendisi de sağolsun, gayet olumlu, gayet sıcak sohbet etti. Çok güzel ortam oldu.’’
Ayrıca milletvekili adayı Avcı’nın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelerek bir süre görüştüğü bildirildi.
Fotoğrafta, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay (sol başta) ve yanında Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Bahçeli ile Avcı’nın arkasında ayakta MHP Zonguldak birinci sıra adayı Murat Kotra görülüyor.
Bu arada Avcı’nın, Bahçeli ile sohbetini sosyal medya hesabından paylaşmasının ilgi gördüğü gözlemlendi.

HABER: ORHAN AKYÜZ

c691c0c4-5a73-4314-9cbf-c22a16070306

102d5b55-0136-4ed8-baea-e4a8b79f24a2

Posbıyık: "Aşkım Ereğli'ye teşekkürler" Posbıyık: "Aşkım Ereğli'ye teşekkürler"

b040eeda-fb21-4f9d-956d-4eeb4cc7d449