6 Nisan 2012’de 15 yurttaşın ölümüyle sonuçlanan köprü faciasında yaşamını kaybedenler törenle anıldı.

Çaycuma Köprüsü’nün 6 Nisan 2012’de çökmesiyle yaşanan faciada yaşamını yitiren 15 yurttaş, Köprübaşı’nda düzenlenen törenle anıldı. Çaycuma Belediyesinin Kaymakamlıkla ile birlikte düzenlediği etkinliğe, Kaymakamı Mehmet Göze, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, Bakacakkadı Belediye Başkanı Oktay Albuz, ilçe protokolü, ölenlerin yakınlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kuran-ı Kerim de okunan anma töreninin ardından protokol üyeleri, Filyos Çayı’na karanfil bıraktı.

ÖNLEYİCİ TEDBİRLER ALARAK BU TÜR OLAYLARIN TEKRAR YAŞANMAMASINI SAĞLAMALIYIZ

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı tören sonrasında yaptığı açıklamada” 6 Nisan 2012 de büyük bir felaket yaşadık. Türkiye günlerce buraya kilitlendi, televizyonlar günlerce canlı yayın yaptı. 15 vatandaşımızı burada kaybettik, hatta bu vatandaşlarımızın 4’ünün cansız bedenlerine hâlâ ulaşılamadı. Günlerce insanlarımız bu nehir kenarında kaza geçirenlerin ardından buradan ayrılmadı. Günlerce ölülerimizi bulmak için çaba sarf ettik. Bu tür olayları aslında biz kaza diye nitelendiriyoruz ama kazadan ziyade göz göre göre ‘Ben geliyorum’ diyen olaylar. Bizim bu anmalarımızın ardında yatan şey elbette ölenlerin ardından dua okumak ve onlara rahmet dilemekle beraber bir anlamı daha var, önleyici tedbirler alarak bu tür olayların tekrar tekrar yaşanmamasını sağlamaktır.” dedi

500 YIL OLMAYAN DEPREM, 500 YIL SONRA GELDİ CANIMIZI ALDI

Bu tür olayları yaşamamak için iyi günlerde tedbir alınması gerektiğini söyleyen Başkan Kantarcı, “Tabiat olayları belli zamanlarda tekrar eden ve önüne ne gelirse katıp götüren olaylar. Biz ‘Nasıl olsa bir şey olmaz’ diyerek tedbirsiz davranırsak, günün birinde büyük felaketlerle karşı karşıya kalmamız kaçınılmaz. Mesela Güneydoğu Anadolu bölgemizde, 6 Şubat’taki deprem de buna benzer bir olay. 500 yıl deprem olmamış. 500 yıl olmamış ama 500 yıl sonra geldi canımızı aldı bizim, on binlerce insanımızı kaybettik, şehirlerimiz yok oldu. Ben tekrar buradan bütün Türkiye’ye çağrıda bulunmak istiyorum, bu tür felaketleri yaşamamak için iyi günlerde normal günlerde tedbir almamız lazım. Özellikle deprem ve sel felaketi Türkiye’nin gündemine sık sık geliyor. Bu yüzden bunlarla ilgili koruyucu tedbirleri hep beraber işbirliği içinde almamız lazım. Ben tekrar hepimize geçmiş olsun diyorum. Allah tekrarını önlesin diyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Kanseri yendi, kalbine yenildi Kanseri yendi, kalbine yenildi

DSC_7993 (Büyük)

DSC_8001 (Büyük)

DSC_7997 (Büyük)-1

DSC_8046 (Büyük)-1

67639

1040028_620x410