(Haber: Orhan Akyüz) - Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen 180 bin yeni kaynak kitabın Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sürecindeki öğrencilere ulaştırıldığını bildirdi.
Müdür Aldoğan, yazılı basın açıklamasında, şunları kaydetti:
‘’Milli Eğitim Bakanlığı’nca hazırlanan LGS ve YKS'ye yönelik kaynak kitaplar, öğrencilere dağıtılmaya devam ediyor. Zonguldak’a, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen 180 bin yeni kaynak kitap, LGS ve YKS sürecindeki öğrencilere ulaştırıldı. 
Milli Eğitim Bakanlığı’nın, her ay yayınlanan sınavlara yönelik örnek sorularla birlikte ücretsiz dağıtılan basılı kaynaklar, hem öğrenciler hem de aileler tarafından memnuniyetle karşılanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı, bu yıl ilk kez ücretsiz ders kitaplarıyla birlikte kaynak kitapları da okul açıldığında öğrenci sıraları üzerinde öğrencilerle buluşturmuştu. 2022-2023 eğitim öğretim yılının birinci döneminde de farklı sınıf seviyelerinde kaynak kitap dağıtımı devam etti. Sınav hazırlık sürecindeki ilkokul, ortaokul, lise düzeyinde farklı sınıf seviyelerinde öğrenciler için ücretsiz kaynak kitap dağıtılmaktadır.

‘BAKANLIĞIMIZ TARAFINDAN ÖĞRENCİLERİMİZE DAĞITILMAK ÜZERE 1 MİLYON KAYNAK KİTAP GÖNDERİLDİ’

YKS ve LGS sürecindeki öğrencilerimize dağıtılmak üzere yeni 180 bin kaynak kitap ilimize ulaştı, öğrencilerimize de dağıtımı başladı. Bakanlığımızın son gönderdiği 180 bin ücretsiz kaynak kitapla birlikte sene başından bu yana ilimize ders kitapları haricinde toplamda 1 milyon kaynak kitap öğrencilerimize dağıtılmak üzere Bakanlığımız tarafından gönderildi.

‘ÖĞRENCİLERİMİZİ, HAYALLERİNE GİDEN YOLDA DESTEKLEMEYE DEVAM EDİYORUZ’

LGS ve YKS öncesinde okullarımızda öğrencilerimizi hayallerine giden yolda desteklemeye devam ediyoruz.
Evlatlarımızın hayallerini gerçekleştirmeleri için her zaman yanlarında olacağız.
Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından her ay düzenli olarak yayınlanan fasiküller, çalışma soruları, beceri temelli testler, LGS örnek ve YKS çalışma soruları, sınavlara yönelik birçok çalışma ve ücretsiz dağıtılan basılı kaynaklar, hem öğrencilerimizin hem de ailelerimizin memnuniyetiyle karşılanıyor. LGS ve YKS’ye yönelik hazırlanan kaynaklar sınava hazırlık sürecindeki öğrencilerimizin akademik başarılarını desteklemek için iyi bir araç oldu. Bakanlığımızın bu çalışması aynı zamanda velilerimiz üzerindeki maddi külfeti de azaltmaktadır. Ücretsiz dağıtılan kaynak kitaplar, öğrencilerimizin öğrenme açıklarının telafisine aracılık ederken ders okutan öğretmenlerimiz için de önemli bir ders materyali olarak değerlendirilmektedir.

MÜDÜR ALDOĞAN’DAN BAKAN ÖZER’E TEŞEKKÜR 
 
Eğitimde imkân ve fırsat eşitliğinin sağlanması, öğrenme kayıplarının azaltılması, öğrencilerimize telafi imkânının sunulması açısından eğitime sundukları bu ücretsiz kaynak desteği ve eğitim öğretimin tüm süreçlerine  destekleri için Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Sayın Mahmut Özer’e eğitim ailemiz, öğrencilerimiz, velilerimiz adına şükranlarımızı sunuyoruz.’’

HABER: ORHAN AKYÜZ

Emirgan Hotel’in deniz kıyısındaki kirliliğe tepki! Emirgan Hotel’in deniz kıyısındaki kirliliğe tepki!

6d8bb76a-7b92-4927-9695-d66a08052403-1

a52a148d-2ca6-41eb-a885-f5d90b193dea

d9d58357-e0cf-4561-8de5-65f6079202a6-1