Meteoroloji, 22 il için sarı kodlu uyarı yayımladı. Gerçekleştirilen son değerlendirmelere göre; yer yer sağanak yağışlı havanın etkili olacağı ve hava sıcaklıklarının da 4-5 derece düşerek mevsim normallerinin altında olacağı kaydedildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü aracılığı ile paylaşılan rapora göre ülke bütününün parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'nun (Mardin hariç) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Gerçekleşmesi beklenen yağışların; Orta ve Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Batı ve Orta Karadeniz ile Giresun, Trabzon, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Güneydoğu Anadolu’da toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor.

22 İL İÇİN SARI KODLU UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü; Adana, Amasya, Antalya, Burdur, Çorum, Hatay, Isparta, Mersin, Kastamonu, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Niğde, Ordu, Samsun, Sivas, Tokat, Yozgat, Zonguldak, Bartın, Osmaniye ve Düzce illeri için sarı kodlu uyarı yayımladı.

SARI KODLU UYARI NEDİR?

Temizlik imandan gelir derler... Temizlik imandan gelir derler...

Hava durumu potansiyel tehlikelidir: Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır.