(Haber: Orhan Akyüz) - Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş’nin (EDAŞ), Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk ili Zonguldak’ı bakım ve onarımlarıyla aydınlattığı bildirildi.

EnerjiSa’dan ZGC'ye üst düzey ziyaret... EnerjiSa’dan ZGC'ye üst düzey ziyaret...

Başkent EDAŞ’ın, yazılı basın açıklamasında, şunlar kaydedildi:

‘’Sektöre öncü teknolojileri ve insan odaklı çalışma anlayışıyla hareket eden Başkent EDAŞ, Zonguldak’ta kesintisiz elektrik dağıtımı kapsamında 2023 yılının ilk 3 ayında bakım, onarım ve yatırım hizmetlerini hız kesmeden sürdürdü.
Elektrik dağıtımını dijitalleşme odaklı projeler ve yatırımlar ile gerçekleştiren Başkent EDAŞ, Zonguldak’ta yılın ilk 3 ayında müşteri ve çözüm odaklı yaklaşımı sayesinde başarılı çalışmalara imza attı.
Başkent EDAŞ, yaklaşan kış koşullarının şebeke üzerindeki olumsuz etkilerini en aza indirmek amacıyla Zonguldak’ta hizmet verdiği 3.370 trafo ve 16.318 kilometre uzunluğundaki hatta bakım, yenileme ve yatırım çalışmalarını sürdürdü.
Daha aydınlık bir Zonguldak için merkez, Kozlu, Kilimli, Devrek, Alaplı, Gökçebey, Çaycuma ve Ereğli ilçesinde 913 aydınlatma armatürünün bakımını gerçekleştiren Başkent EDAŞ ekipleri, bölgede 14 pano ile 8 trafo ve 14 dağıtım merkezi bakımını tamamladı. Ayrıca kentte 125 Km’lik hattın bakımı tamamlandı.
Başkent EDAŞ, sektörün değişen dinamiklerine odaklanarak faaliyetlerini insan, çözüm ve inovasyon odağında sürdürmeye devam ediyor. 

‘ÇALIŞMALAR HIZ KESMEDEN SÜRECEK’

Zonguldak’ta hizmet verdiği 413 binden fazla müşterisine daha iyi hizmet vermek amacıyla toplam 13 kilometrelik yeni kablo döşeyen Başkent EDAŞ ekipleri, kentte 707 yeni aydınlatma armatürünün montajını da tamamladı. Ayrıca yeni 4 elektrik panosu ve 6 trafo merkezi montajı da tamamlandı.
Söz konusu bakım, onarım ve yatırım rakamları ile Başkent EDAŞ, 2023 yılının ilk 3 ayında koymuş olduğu hedefleri başarıyla gerçekleştirdi.
Müşteri odaklı yaklaşımla 7/24 hizmet sunan Başkent EDAŞ, www.baskentedas.com.tr, Başkent 186 Mobil Uygulaması, 0(312) 186 00 00 numaralı WhatsApp İhbar Hattı ve 186 numaralı Müşteri Hattı’ndan tüm müşterilerinin soru ve sorunlarını dinleyerek çözüm bulmaya devam ediyor.
Enerjisa Dağıtım Şirketleri’nin Toroslar EDAŞ ve Ayedaş ile birlikte elektrik dağıtımındaki 3 şirketinden biri olan Başkent EDAŞ, Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Bartın, Kastamonu, Zonguldak ve Karabük illerinde faaliyetlerini sürdürüyor.
Başkent EDAŞ’ın Zonguldak’ta bakım ve yatırım çalışmaları hız kesmeden sürecek.’’

HABER: ORHAN AKYÜZ

Editör: Abdullah KARABACAK