(Haber: Orhan Akyüz) - Hattat Holding A.Ş’nin, Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesindeki 8 bin kişilik konteyner kentte depremzede binlerce çocuklar için kurduğu ve hizmet verilmeye başlandığı donanımlı "Eğitim ve Etkinlik Çadırı"nda çocuk oyun havuzu, yüzlerce oyuncak, zeka ve gelişim oyunları, 2 bin kitaptan oluşan kütüphane, çalışma masaları, diz üstü bilgisayar, internet, yazıcı, Lcd Tv, yazı tahtası, buzdolabı ve çay setinin yer aldığı bildirildi.

Hattat Holding A.Ş’nin, yazılı basın açıklamasında, şunlar kaydedildi:

"6 Şubat depreminin en fazla hasara yol açtığı kentlerden Elbistan’daki 8 bin kişilik konteyner kentte kurduğumuz ‘Etkinlik ve Eğitim Çadırı’, 20 Nisan Perşembe günü depremzede vatandaşlarımızın hizmetine açıldı.

Depremin yaşandığı 6 Şubat tarihinden itibaren tüm imkânları ile depremzedelerin yanında olan Hattat Holding A.Ş, tüm şirketleri ve insan kaynağı ile deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın yanında olmaya devam ediyor.

Bakanlığın 22 yıllık yatırımlarını anlattı Bakanlığın 22 yıllık yatırımlarını anlattı

Sosyal yardım projelerinde olmayı kendine ilke edinmiş Hattat Holding A.Ş, bu kapsamda depremin ilk günlerinden başlayarak arama kurtarma faaliyetleri de dahil olmak üzere deprem bölgesine sürekli olarak yardımlarda bulunuyor. Hattat Holding A.Ş, bu kez de  Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde ‘Etkinlik ve Eğitim Çadırı’ yaptı.

‘BİNLERCE ÇOCUKLARA DONANIMLI ÇADIR’

8 bin kişilik konteyner kentte yapılan tam donanımlı çadır, her gün binlerce kişiye hizmet vermeye başladı. Çadır içinde çocuk oyun havuzu, yüzlerce oyuncak, zeka ve gelişim oyunları, 2 bin kitaptan oluşan kütüphane, çalışma masaları, diz üstü bilgisayar, internet, yazıcı, Lcd Tv, yazı tahtası, buzdolabı ve çay seti yer alıyor. Çadırda gün boyu Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görevlendirilen personel de bulunacak. Günün belirli saatlerinde çocuklara, belirli saatlerinde sınavlara hazırlanan öğrencilere, belirli saatlerde ise kitap okumak isteyen herkese hizmet verilmektedir. Dernek ve belediyeler ile yapılan iş birlikleriyle burada her hafta eğitici ve eğlendirici atölyeler düzenlenecek.

‘ÇOCUKLARA TARIM SEVGİSİ AŞILANACAK’

Ayrıca, ‘Etkinlik ve Eğitim Çadırı’nın yan tarafındaki toprak alanda ise çocuklarla birlikte sebze, meyve ve çiçek ekilerek çocuklara tarım sevgisinin aşılanması sağlanacak."

‘’SOSYAL PROJELERDE YER ALMAK BİZİM İÇİN BÜYÜK GURURDUR, BU BÜYÜK FELAKETTE TÜM İMKANLARIMIZI SEFERBER ETTİK, ETMEYE DE DEVAM EDECEĞİZ’’

Hattat Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Hattat, yaptığı açıklamada, şöyle dedi:

"Holding olarak projelerde yer almak bizim için büyük gururdur. Ülkemizin yaşamış olduğu bu büyük felaket de Holding olarak tüm imkânlarımızı seferber ettik, etmeye de devam edeceğiz. Deprem sırasında ölen vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımızı acil şifalar diliyoruz. Konteyner kentte yaşam devam ettikçe, devam edecek olan projemizin bölgedeki halkımızın moral ve gelişimine katkı sağlayacağına inanıyoruz."

5cd840b9-2449-47a7-a05e-0cedef38a746

144cf31d-4123-4d65-96cb-f64e506ba61a

bcf2ea81-3082-4e6a-b3e9-3b2c1b03beb5

HABER: ORHAN AKYÜZ