Avrupa Zonguldaklılar Derneği Başkanı Mehmet Karakulak ile Bursa Zonguldaklılar Derneği Başkanı Selahattin Yıldırım Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt’u ziyaret etti.

    Dernek başkanlarıyla samimi bir ortamda sohbet eden Başkan Çetin Bozkurt, başkanlar Karakulak ile Yıldırım’dan derneklerinin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

    Gurbetteki hemşerilerinin birlik ve beraberlik içinde olmalarını isteyen Başkan Bozkurt, “Birlik ve beraberlikten kuvvet doğar. Bizlerde gurbetteki hemşerilerimizin birlik, beraberlik ve bütünlük içinde yaşamalarını, bölünmemelerini istiyoruz. Gurbetçi kardeşlerim güzel memleketimizi, ilçemizi ve ilimizi en iyi şekilde tanıtıyor ve oralarda temsil ediyorlar. Bu memleket sevdasının giderek büyümesi ve güçlenmesini arzuluyorum”dedi.

    Avrupa Zonguldaklılar Derneği Başkanı Mehmet Karakulak da yaptığı konuşmada, Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaletinde Zonguldak ve ilçelerinden binlerce insanının yaşadığını, söyledi.

    Karakulak, “Almanya’nın Ruhr Bölgesinde eski bir maden şehri olan Marl’da çok sayıda Devrekli yaşıyor. Marl kenti ile sosyal kültürel ve ekonomik işbirliği amaçlı Avrupa Devrekliler Derneği girişim ve desteğiyle bir köprü oluşturulabilir.” dedi.

Gazeteci Hasan Haşıl'ın acı günü... Gazeteci Hasan Haşıl'ın acı günü...

     Bursa Zonguldaklılar Derneği Başkanı Selahattin Yıldırım da derneklerinin çalışmaları hakkında Başkan Bozkurt’a bilgi verdi.