Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Çaycuma Belediye Meclisi toplantısında güneş enerjisinden de elektrik elde etmek için yürüttükleri projenin montaj aşamasına geldiğini söyledi.  

Çaycuma Belediye Meclisi ekim ayı olağan toplantısı yapıldı. Belediye Meclis salonunda yapılan toplantıya meclis üyelerinin yanı sıra daire amirleri de katıldı. Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın ay içinde yapılan çalışmalar hakkında meclis üyelerine bilgi verdiği toplantıda, bir adet istatistikçi kadrosu da tahsisi edildi.  

GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİNİN MONTAJINA BAŞLANIYOR 

Başkan Kantarcı meclisi bilgilendirirken yaptığı açıklamada, “Belediyemizin yenilenebilir enerji projelerinden biri olan güneş enerji santrali ilgili de paneller geldi. Malzemesini satın aldık, kurulumuna başlıyoruz.” dedi. Konuyla ilgili söz alan Fen İşleri Müdür Vekili Soner Demir ise, çalışmaların panellerin üzerine monte edileceği rayları önümüzdeki haftadan itibaren döşemeye başlayacaklarını söyledi. 

 KALAYCI, ÖDÜLÜ, BAŞKAN KANTARCI’YA TESLİM ETTİ 

Boksör Mehmet son yolculuğuna uğurlandı Boksör Mehmet son yolculuğuna uğurlandı

Toplantıda, Tarihi Kentler Birliği tarafından eski cezaevi için geliştirilen, “Cezaevinden kütüphane müzeye” başlıklı projeye verilen ödülü, törene Çaycuma Belediyesi adına katılarak alan Belediye Meclis Üyesi Fuat Kalaycı, ödülü Başkan Kantarcı’ya da teslim etti. Bunun Tarihi kentler Birliği tarafından Çaycuma Belediyesine verilen ikinci ödül olduğunu söyleyen Başkan Kantarcı, emeği geçen herkese teşekkür etti. Bir sonraki toplanma tarihinin 2 Kasım olarak belirlenmesinin ardından toplantı sona erdi. 

WhatsApp Image 2022-10-06 at 08.59.58