(Haber: Orhan Akyüz) - Büyük Birlik Partisi (BBP) Zonguldak birinci sıra milletvekili adayı Op. Dr. Hüseyin Uysal, ikinci sıra milletvekili adayı Özcan Özdemir, beşinci sıra milletvekili adayı Cihangir Yağız, Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Yusuf Karaoğlu, İlçe Sekreteri Yunus Akay ile yönetim kurulu üyeleri Nizamettin Halıcıoğlu, Gökhan Yağcı ve Alperen Ocakları’ndaki gençler, Kdz. Ereğli ve Alaplı ilçelerindeki ziyaretlerinde coşkuyla kucaklandılar.

Bakacakkadı belediye başkan adayı oldu... Bakacakkadı belediye başkan adayı oldu...

BBP milletvekili adayları Uysal, Özdemir ve Yağız’ın yanı sıra başkan Karaoğlu ile beraberindeki partililer, ziyaretlerinde 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde de BBP’ye oy istediler.
BBP’nin ‘’Sevdamız Türkiye, Hedefimiz 2023 Cumhurla Birlikte Kazanacağız’’ yazılı broşürleri beraberindekilerle ziyaretlerde dağıtan milletvekili adayları ve partililere maden işçileri, esnaflar ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdiler.

‘’DOKTOR OLARAK SORUNLARA NEŞTER VURACAĞIMIN SÖZÜNÜ VERİYORUM’’

Milletvekili Uysal, beraberindekilerle Zonguldak’ın Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Kandilli beldesindeki Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Armutçuk Müessese Müdürü Faik Alp’i makamında ziyaret etti. Uysal, daha sonra maden ocağından çıkan ve girecek olan işçilerle birebir görüşmesinin ardından kalabalığa hitaben yaptığı konuşmada, şunları söyledi:
‘’Türkiye, Kahramanmaraş merkezli depremde maden işçilerinin arama ve kurtarma çalışmalarında ne kadar etkili ve tecrübeli olduğunu gördü.
Ağır iş kollarından birinde çalışan alın terine kömür karası değmiş madenci kardeşlerimizin, yerin altında üretim yaptıkları gibi deprem felaketinden etkilenen bölgelerde de enkazları delerek yaşam alanları oluşturup enkazda kalan vatandaşlarımıza nefes olmak için mücadelelerine tüm dünya şahit oldu, bizleri de duygulandırdılar.
İlimizdeki TTK ile özel kömür ocaklarının üretimlerini sürdürmesi için Büyük Birlik Partisi’nin milletvekili adayı bir doktoru olarak sizlerin ve kentimizin sorunlarının giderilmesine dört elle sarılıp ‘neşteri’ vuracağıma bir kez daha bir avuç kömür için ömür veren siz maden işçisi kardeşlerimize söz veriyorum.’’

‘’MADEN OCAKLARIMIZ GÖZ BEBEĞİMİZDİR’’

Milletvekili adayı doktor Uysal, şöyle devam etti:
‘’Zonguldak’ta TTK ve özel kömür ocaklarında üretilen kömür, bölge ekonomisinin yanı sıra ülkemiz ekonomisine önemli oranda ekonomik katkı sağlamaktadır. Şehrimizde üretilen taş kömürü, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk ili Zonguldak ile özdeşleşmiştir, kömür denilince insanların da aklına ilk gelen il Zonguldak’tır. İlimizdeki maden ocakları göz bebeğimizdir.
Maden ocaklarında işçi sağlığı ve iş güvenliği yönünden tedbirlerin eksiksiz alınması yönünde ilgili yetkililere uyarılarımızı yapmaya devam edeceğiz, çünkü sizler yerin yüzlerce metre altında doğayla mücadele ediyorsunuz.
Madencilik ağır meslektir. Bunun dışında zor şartlarda çalışan arkadaşlarımızın yerin altında yaptıkları çalışmalar esnasında kazalar da yaşanmaktadır.
Türkiye’nin yılda 40 milyon ton taş kömürüne ihtiyacı olduğunu, havzada da 1 milyar 350 milyon ton civarında taş kömürü olduğunu Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanlığı yetkililerinin açıklamalardan öğrendik, bunun için kömür ocaklarındaki işçi açıklarının ivedilikle giderilmesinin yanı sıra beraberinde de yatırımlar konusunda uzman kişilerle birlikte hazırladığımız raporumuz genel merkezimize sunuldu. Bu raporun, yeni kurulacak hükümette ilgili bakanlığa intikal ettirilerek takipçisi olacağız. Bugüne kadar maden ocaklarındaki kazalarda şehit olan madenci kardeşlerimize Allah’tan rahmet, mekanlarının cennet olmasını, ailelerine ve sevenlerine baş sağlığı, yaralılara da şifalar diliyorum.’’

MADENCİLERİ DUALARLA UĞURLADILAR

Maden ocağına girerek üretim yapacak işçileri dualarla uğurlayan BBP heyeti, Kdz. Ereğli ve Alaplı ilçesindeki mahalle ve köylerde esnaflar ile vatandaşlarla görüşerek yaklaşmaktaki seçimlerde destek istediler.

HASTA MUHTARA EVİNDE ZİYARET

Bu arada BBP heyeti, rahatsızlığından dolayı istirahat eden Ömerli Mahallesi Muhtarı Süleyman Korkmaz’ı evinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundular. 

HABER: ORHAN AKYÜZ

IMG-20230512-WA0009

IMG-20230512-WA0010

IMG-20230512-WA0008

84d2a1b2-a6a9-4e05-ae25-f4668ec78c37

212e6714-487f-4a6c-98e8-84dbe8afb777

10ba9257-57b0-4cc7-aeb3-e19edcade2f8

a2859cd7-9f9e-4566-8289-e03d99bed7fd

aedff748-707a-4998-a184-1a1b115e2046

9dfda7d2-eddb-4c2b-b930-608f9d24e02a

Editör: Abdullah KARABACAK