Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu’nun (TÜBİTAK) 55. Öğrenci Araştırma Projeleri Yarışması Liseler arası TÜBİTAK 2204-A  Ankara Bölge Finaline 4 proje ile katılan Karadeniz Ereğli Hayrettin Yavuz Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) öğretmen ve öğrencileri, Ankara’da düzenlenen ödül törenine katıldılar.

BİLSEM Müdürü Fatih Akyüz ile birlikte Etimesgut Belediyesi Türk Tarih Müzesi Konferans Salonunda düzenlenen törende; BİLSEM Fizik öğretmeni Adnan Akyüz, rehberlik ettiği öğrenci Onat Akın, Matematik öğretmeni Mustafa Kemal İnce ve rehberlik ettiği Öğrenci Zeren Ecem Akdemir yer aldı.

Törende, “Seralarda Yenilikçi Isı Kontrolü: Yeni Boya Teknolojisiyle Enerji Verimliliği” Projesiyle Onat Akın’a birincilik başarı belgesi, “Ekoku Belli Olan N Tamsayı Üzerine” projesi ile Zeren Ecem Akdemir’e ikincilik başarı belgesi törene katılan akademisyenler tarafından verildi.
Yarışmada birincilik elde eden öğrenci Onat Akın’ın projesi TÜBİTAK Türkiye Finalinde yarışmaya hak kazandı. Başarı ödüllerini alan öğrenciler ile rehberlik eden öğretmenlerini ilk kutlayan KDZ. Ereğli BİLSEM Müdürü Fatih Akyüz oldu.

MÜDÜR AKGÜL KUTLADI

Bu arada Karadeniz Ereğli İlçe Milli eğitim Müdürü Harun Akgül de, başarılarından dolayı öğrencileri başta olmak üzere rehber öğretmenleri ile BİLSEM Müdür Akyüz’ü kutladığını bildirdi.

Ortaokul öğrencilerinin TÜBİTAK proje başarısı... Ortaokul öğrencilerinin TÜBİTAK proje başarısı...

64016845 9C62 40B2 A50F 479E4F01Bcd3

23C1045C 93B1 49B7 A7B5 975C1Fb48Fb5

Editör: Abdullah KARABACAK