AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı, ‘’İlimizdeki göz bebeğimiz eğitim yuvalarımızdan 53’ü doğalgaza erişti, yatırım programına alınan 10’un da da yakın zamanda doğalgaza dönüşümler tamamlanacak’’ dedi.

Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı, gazeteci Orhan Akyüz’ün, ‘’Kış mevsimindeyiz, emeğin başkenti kömür kent Zonguldak’taki okullarda doğalgaza erişim çalışmaları hangi aşamada’’ şeklindeki sorusunu şöyle yanıtladı.

‘’Dünya liderimiz, Cumhurbaşkanımız Saygıdeğer Recep Tayyip Erdoğan, 30 bini aşkın kalabalığın katılımıyla 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçimlerinin ilk mitingini 10 Şubat 2024 Cumartesi günü ilklerin şehri Zonguldak’ta gerçekleştirdi. Zonguldak bir kez daha Saygıdeğer Cumhurbaşkanımıza müteşekkirlerini gösterdi. Bu tarihi buluşmaya Zonguldak’ımızın her yanından akın eden çok kıymetli hemşehrilerimize teşekkür ediyorum’’ diyerek sözlerine başlayan Milletvekili Avcı, hükümetlerinin ülke genelinde her alanda olduğu gibi okulların da doğalgaza erişimlerine yönelik hassasiyet gösterdiğine işaret etti.

Milletvekili Avcı, şöyle konuştu:
‘’İlimiz genelinde de olduğu gibi doğalgaz dönüşümüne erişimi olan katı atık kullanılan eğitim yuvalarımızı bir bir doğalgaza kavuşturuyoruz. Zonguldak genelindeki okullarımızın doğalgaza dönüşümlerinin tümünü tamamlamak istiyoruz, doğalgaz dönüşüm çalışmalarına hız verilmiş durumda.
Doğalgaz erişimi olup da doğalgaz dönüşümü olmayan hiçbir okulumuzu bırakmayacağız.’’

‘’EĞİTİM YUVALARIMIZDAN 53’Ü DOĞALGAZA ERİŞTİ, 10’UN DA DA YAKIN ZAMANDA DOĞALGAZA DÖNÜŞÜMLER TAMAMLANACAK’’

Milletvekili Avcı, şöyle devam etti:
‘’Kentimizde doğalgaz bağlantı hattı gelen toplam 53 okulumuzun doğalgaz dönüşüm işi tamamlanmıştır, toplam maliyeti ise 8 milyon 828 bin 745 lira 52 kuruştur. Bu yıl da 10 okulumuzun doğalgaz dönüşümü yatırım programına alınmış olup eğitim-öğretimi etkilemeyecek şekilde yapılacak planlamaya göre ilk fırsatta dönüşüm işlemleri başlayacaktır.
Kentimizde doğalgaz erişimi olan okullarımızın katı atık yerine doğalgazla ısıtılarak öğrencilerimizin sıcacık okullar ile sınıflarda derslerini görmeleri için bilindiği gibi hükümetimiz yatırımlarını adım adım süratle devam ettirmektedir.
Okullarımızın doğalgaz dönüşümleri tamamlandığında katı yakıtla ısınmanın getirdiği zorluklar, kazan yakmak için ihtiyaç duyulan istihdam ve kamu kaynağından tasarruf olacak, oluşan çevre kirlilikten de okullarımız kurtulmuş olacak.’’

‘’ZONGULDAK’IMIZ TÜRKİYE’NİN ENERJİ ÜSSÜ OLARAK ADINI TARİHE YAZDIRDI’’

‘’Dünya liderimiz Cumhurbaşkanımız Saygıdeğer Recep Tayyip Erdoğan’ın, 2023’ün Nisan ayında Zonguldak'ın Çaycuma ilçesine bağlı Filyos beldesindeki Filyos Doğal Gaz İşleme Tesisi ‘Karadeniz Gazı Devreye Alma Töreni’nde işaret fişeğini ateşlemesiyle Zonguldak'ımızın Türkiye'nin enerji üssü olarak adı tarihe yazdırıldı’’ diyen Avcı, şöyle dedi:
‘’Dünyanın en hızlı geliştirilen projelerinden ulusal bir yatırım projesi olan Filyos Vadisi projesi; bir enerji, teknoloji ve lojistik üssü haline gelmesiyle birlikte hem bölge hem de ülke ekonomisine özellikle yatırım, istihdam, ticaret ve enerji gibi temel konularda önemli katkılar sağlayacaktır. Türkiyemiz doğalgaz üssü haline geldi, Zonguldak'ımızın Türkiye'nin enerji üssü olarak adı tarihe yazdırıldı.’’

Milletvekili Avcı, il genelindeki eğitim yuvaları okulların ihtiyaç duyulan onarımlarının da peyderpey son süratle devam ettiğini, kendisinin yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Osman Bozkan’ın da çalışmaları yakından takip ettiğine dikkati çekti.

‘’HİZMET VE ESER ÜRETMEYE DEVAM’’

Milletvekili Avcı, Zonguldak’ı hak ettiği yatırımlarla adım adım büyütmeye devam ettiklerine işaret ederek, ‘’Dünya liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi ‘biz sadece eser ve hizmet siyaseti yaptık, yapıyoruz da... Allah’ın izniyle kimse ülkemizin tekerine taş koyamaz. Durmak yok; yola, çalışmaya, hizmet ve eser üretmeye devam’ dedi.

91 BİN 383 ÖĞRENCİYE EĞİTİM

Bu arada il genelinde okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise ve örgün eğitime devam eden 91 bin 383 öğrencinin eğitim-öğretim gördüğü, 7 bin 500 civarında da öğretmenin görev yaptığı öğrenildi.

MİLLETVEKİLİ-MÜDÜR EL ELE YATIRIMLARI ADIM ADIM TAKİP EDİYORLAR

Müdürlük koltuğuna minik Karaelma oturdu... Müdürlük koltuğuna minik Karaelma oturdu...

Bu arada AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı ile İl Milli Eğitim Müdürü Osman Bozkan ve beraberindeki ekibinin kentteki milli eğitime yönelik yatırımları yerinde inceleyerek adım adım takip etmelerinin kamuoyu nezdinde takdirle karşılandığı gözlemlendi.

HABER: ORHAN AKYÜZ

068D657E A0D9 4378 91C5 570389Be8Cd6

B2470403 1D3A 4Bec 99F3 624D527301Fc

C7A9017B 2C1F 407D 9286 4C8125Fb1A99

Editör: Abdullah KARABACAK