Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenmeleri sonucu kente gelerek eğitim-öğretime başlayan öğrencilerin yanı sıra velilerini de bağrına bastı.

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, yazılı basın açıklamasında, şunlar kaydedildi:

‘’İl geneli okullara nakil gelen öğrencilerin velileri ile görüşülerek onlara hem psikososyal destek sağlanıyor, hem de ihtiyaç, istek ve talepleri değerlendirilerek yaraları sarılmaya devam ediliyor. Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ili etkileyen deprem sonrası, afet bölgesinden Zonguldak’a gelen ailelerin okul çağındaki öğrencilerinin ilimiz okullarına nakilleri devam ediyor.

‘DEPREMZEDE 1095 ÖĞRENCİNİN NAKİLLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ’

Deprem bölgesindeki illerden şu ana kadar 1095 öğrencinin nakilleri e-okul üzerinden Zonguldak genelindeki okullara gerçekleştirildi. Bu okullardan biri İbrahim Fikri Anıl Ortaokulu’na nakil olan öğrenci velileri ile yapılan görüşmeye İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan katılarak velilerin istek ve taleplerini değerlendirdi.

İbrahim Fikri Anıl Ortaokulu öğretmenler odasında, deprem bölgesinden gelen öğrenci velileri ile yapılan görüşmede, devlet millet el ele, el birliği ile yaraların bir an önce sarılacağını belirterek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Müdür Aldoğan, öğretmenler odasındaki toplu buluşmadan sonra velilerle bire bir görüşerek ihtiyaç ve isteklere yönelik taleplerini aldı, Valilik koordinasyonunda Zonguldak’ta ev, yurt, misafirhane gibi farklı yerlerde misafir edilen velilerden gelen tüm talepleri de değerlendirdi. Görüşmeye katılan veliler, bu samimi görüşmeden memnuiyet duyduklarını, Zonguldak halkı tarafından çok misafirperver karşılandıklarını ve burada olmakla kendilerini iyi hissettiklerini ifade ettiler.’’

‘’ÇOCUKLARIMIZIN TEBESSÜMÜ ÜLKEMİZİN UMUDU’’

Açıklamada, İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan’ın, şöyle konuştuğu belirtildi:

‘’Evlatlarımızın eğitim süreçlerinde her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz. Dayanışma ve beraberlik ruhumuzla çocuklarımızın geleceği için çalışıyoruz. Onlar bizim geleceğimizdir. Deprem sonrası hem öğrencilerimizdeki, hem de velilerimizdeki olumsuz duyguların etkilerini azaltmak için eğitim ailemizin her bir ferdi büyük çaba sarf ediyor.

Afet bölgesinden ilimize gelen tüm öğrencilerimizi ilimizde istedikleri okullarımıza yerleştiriyoruz. Okul yönetimlerimiz, okul aile birliklerimiz öğrencilerimizin her türlü ihtiyaçlarını hassasiyet ile takip ediyorlar. Afet bölgesinden gelen öğrencilerimizi yerleştirdiğimiz okullarımızdan birisi olan İbrahim Fikri Anıl Ortaokulu’nda kıymetli velilerimizle görüşerek onları dinledik. İstek ve taleplerini değerlendirdik. Öğrencilerimize yapacağımız rehberlik ve psikososyal destek çalışmalarımızı istişare etme imkanı bulduk. Hem öğrencilerimiz, hem de velilerimiz için halk eğitimi merkezlerimiz bünyesinde onlar için açılabilecek kursların taleplerini değerlendirdik.

Acımız ne kadar büyük olursa olsun bu büyük deprem felaketin yaralarını, milletimiz el birliği ile dayanışma içerisinde saracaktır. Çocuklarımızın tebessümü ülkemizin umudu. Çocuklarımız bize emanet.’’

Milli Eğitim Müdüründen başarılı öğrencilere ödül... Milli Eğitim Müdüründen başarılı öğrencilere ödül...

HABER: ORHAN AKYÜZ

2f5fdfd6-0eec-4b2f-a85d-847e6a30aa3e