Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan’ın, Özel Yürekler Halk Eğitimi Merkezi’nde açılan halk eğitimi kurslarına devam eden özel eğitim ihtiyacı vatandaşların sergi, drama, müzik ve tiyatral etkinliklerle coşku ve heyecanlarını paylaştığı bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, yazılı basın açıklamasında, şunlar kaydedildi:

‘’Fatih Halk Eğitimi Merkezi’nin ek binası Özel Yürekler Halk Eğitimi Merkezi’nde özel eğitim ihtiyacı olan bireylerimize yönelik açılan kurslar yıl boyunca devam etti. Engelliler Haftası kapanışında Özel Yürekler Halk Eğitimi Merkezimizi ziyaret eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Züleyha Aldoğan, yıl boyunca kurslarımıza devam eden vatandaşlarımızı, özel yüreklerimizi tebrik etti, etkinliklerine dahil olarak yapılan çalışmaları için teşekkür etti.’’
Açıklamada, Müdür Aldoğan’ın, şöyle konuştuğu belirtildi;
‘’Özel eğitim ihtiyacı olan bireylerimizin eğitime devamını sağlamak, yeteneklerini üst seviyeye çıkarmak ve topluma uyumlarını sağlamak, temel öz bakım becerilerini, bağımsız yaşam ve mesleki becerilerini geliştirmek amacıyla Bakanlığımızca hazırlanan ve uygulanan 700’ün üzerinde kurs programı uygulanmaktadır.
Bu programlar kapsamında 6 kurs programını Özel Yürekler Halk Eğitimi Merkezimizde açarak özel eğitim ihtiyacı olan bireylerimizin hizmetine sunduk. Özel Yürekler Halk Eğitimi Merkezlerimiz 81 il merkezimizde açıldı, 922 ilçemizde de açılmaya devam ediyor. Özel eğitim ihtiyacı olan bireylerimize yönelik olarak verilecek kurs hizmetlerinin üst düzeyde verilebilmesine imkan sağlayan bu adımın atılmasında liderlik eden Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Sayın Mahmut Özer’e şükranlarımızı sunuyoruz.

‘ÖZEL YÜREKLERİN YAŞAM ENERJİLERİNE ŞAHİT OLDUK, SEVGİ ENGEL TANIMAZ’

Özel Yürekler Halk Eğitimi Merkezimizi ziyaretimizde, burada özel bireylerimize yönelik açtığımız kurslara devam eden özel yüreklerin yaşam enerjilerine heyecanlarına şahit olduk, mutluluk ve heyecanlarını paylaştık. Her birini ayrı ayrı tebrik ediyorum. Gönüllerine yüreklerine sağlık. Sevgi Engel Tanımaz.’’

HABER: ORHAN AKYÜZ

592644d3-a79f-42d6-b654-597abcb9737c

303447d6-aca9-419f-941c-3d42509e7a6a

b7cf63ce-4e9b-4fb7-864d-35f3da38bbc8

Ortaokul öğrencilerinin TÜBİTAK proje başarısı... Ortaokul öğrencilerinin TÜBİTAK proje başarısı...

94a532cd-4342-4166-8667-2e6a3aebbbfd

Editör: Abdullah KARABACAK