Çaycuma Belediyesi pazaryerinin hemen bitimine, pazar ihtiyaçlarını gören vatandaşların diğer ihtiyaçlarını da karşılayacağı kapalı çarşı inşaatına başladı. Proje tümüyle Çaycuma Belediyesinin iş gücü ve maddi kaynağıyla tamamlanacak. 

Çaycuma Belediyesi pazar ihtiyacını karşılayan vatandaşların şarküteri, kuru gıda, baharat gibi ürünleri hijyen koşulları içinde satın alıp çeşitli ihtiyaçlarını gidermesi amacıyla projelendirdiği kapalı çarşı inşaatı başladı. Belediye ekipleri, bütünüyle kendi iş güçleri ile yapacakları proje için temel öncesi hazırlık çalışmalarını tamamladı. Gerekli yerlere malzeme dolgusunun yapılıp sıkıştırıldığı çalışma sonrasında, sahanın tesviyesi tamamlanarak taban betonunun dökümüne hazır hale getirildi.

Çaycumalılar Buluşuyor programı açıklandı Çaycumalılar Buluşuyor programı açıklandı

1310 M2 TABAN OTURUMUNA SAHİP OLACAK

Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın seçim vaatleri arasında da yer alan kapalı çarşı, pazaryerlerinin bitiminde, minibüs duraklarının hemen yanında, eskiden halı futbol sahası olarak kullanılan alanda yapılacak. 1310 m2 taban oturumuna sahip olan çarşıda temel yapı malzemesi olarak ahşap kullanılacak. İçerisinde market, şarküteri, restoran-kafe ve çeşitli işyerleri bulunan kapalı çarşı tümüyle Çaycuma Belediyesinin iş gücü ve maddi kaynağıyla yapılacak.

HALKIMIZIN ÇOK ÖNEMLİ BİR İHTİYACINI KARŞILAYACAK

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Önemli bulduğum bir projeye daha başlıyoruz. Pazaryerimizin hemen sonuna bir kapalı çarşı yapıyoruz. Burada pazar alışverişini tamamlayan vatandaşlarımız, kuru gıda, süt ürünleri, kahvaltılık, et-tavuk ürünleri gibi diğer ihtiyaçlarını da karşılayacak. Soluklanıp bir şeyler yiyebileceği kafe, lokanta, pastane gibi birimlerin de yer alacağı kapalı çarşı, halkımızın çok önemli bir ihtiyacını karşılayarak, Çaycuma’daki vatandaş memnuniyetini de artıracak.” dedi.

YÖREMİZİN GELENEKSEL AHŞAP YAPI KÜLTÜRÜNÜ YAŞATAN BİR ESER DE OLACAK

Bir toplumsal ihtiyacın tümüyle belediyesinin iş gücü ve maddi kaynaklarıyla karşılamanın gururunu yaşadığını söyleyen Kantarcı, “Tüm projeleri bizzat teknik elemanlarımızca yapılan kapalı çarşı, özgün görünümü ve işlevsel tasarımıyla bulunduğu alana değer katacak. Projesi gibi tüm imalatları kendi kaynağımız ve işgücümüzle yapacağımız kapalı çarşı, ağırlıklı olarak ahşap malzemeden oluşacak. Çok fonksiyonlu olarak halkımıza uzun yıllar hizmet edecek kapalı çarşı, bu yanıyla, yöremizin geleneksel ahşap yapı kültürünü yaşatan bir eser de olacak. Çaycuma Belediyesi üretkenliği, hizmet kalitesi ve verimliliğiyle gurur duyulacak bir kurum haline geldi. Emeği geçen bütün arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” dedi.

Editör: Abdullah KARABACAK