Zonguldak Çaycuma sevdalısı gurbetçi Hasan Akgönül(73), yaşadığı Almanya'nın Lennestadt kentinde yakalandığı amansız hastalık sonucu hayatını kaybetti. Akgönül, görev yaptığı Almanya'nın Lennestadt kentinden memleketi Çaycuma'ya itfaiye aracının getirilmesine öncülük etmişti.  

Çaycumalılar Derneği başkanı Savaş Çiloğlu, Akgönül'ün Çaycuma için mücadele ettiğini hatırlatarak, acısının büyük olduğunu söyledi.

Çiloğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, duygularını şu sözlerle dile getirdi:

Öğr. Gör. Dr. Topaloğlu’ndan büyük başarı Öğr. Gör. Dr. Topaloğlu’ndan büyük başarı

"Dostumuz Akgönül ülke ve Çaycuma sevdalısıydı. Sevgili Nedim Kalembaşı ile birlikte Çaycuma Belediyesi ile Lennestadt Belediyesi'nin kardeş belediye olmasına öncelik etmiş, iki ülke arasında dostluk köprüleri kurulmasına vesile olmuştu. Daha geçen yıl yine Nedim Kalembaşı ile birlikte Çaycuma Belediyesi'ne bir itfaiye aracı hibe etmişlerdi. Merhum Akgönül'ün içindeki Çaycuma sevgisi öyle ağır basıyordu ki, hastalığına rağmen itfaiye aracının Almanya'dan Türkiye'ye transferine bizzat eşlik etmişti.

Sevgili Hasan abimiz.... Senin gönderdiğin itfaiye aracı Çaycuma'da yangınları söndürmeye devam edecek. Ama seni kaybetmekle yanan yüreğimizi kim söndürecek? 'İNSANLAR GERİDE BIRAKTILARI İLE HATIRLANIR' sen geride çok güzel şeyler bıraktın. Seni hep hatırlayacağız. Mekanın Cennet Olsun!"