Çaycuma Belediyesinin şirketi ÇAYBEL üretkenliğinin yanı sıra kadın istihdamı alanında da önemli işlev görüyor. Belediyenin pek çok biriminde bizzat sahada çalışan 46 kadın verdikleri emekle Çaycuma’ya değer katıyor. Kadınlar otopark görevinden kent temizliğine, geri dönüşüm hizmetlerinden park ve bahçe bakımına, konukevi hizmetlerinden tesislerdeki çeşitli işlere kadar birçok alanda görev yapıyor.  

Devrilen kayalar, tren seferlerini iptal ettirdi Devrilen kayalar, tren seferlerini iptal ettirdi

YEMEKHANEDE ÇAYBEL’İN ÜRETTİĞİ SEBZELER TÜKETİLİYOR

Tarımsal üretimleriyle ÇAYBEL yemekhanesinin malzeme ihtiyacına da destek sunan kadınlar, yemekhanenin bakliyat ihtiyacını da karşılıyor. Şirket personeli, kendi yemekhanelerinde, kendi arkadaşlarınca üretilen sebzelerle yapılan yemekleri gönül rahatlığıyla tüketirken, şirket mutfak giderlerinden ciddi bir tasarruf da sağlıyor.

YÖRESEL MARKETTE SATIŞA SUNULAN SEBZELERİ BELEDİYE PERSONELİ %50 UCUZA ALIYOR

Kadınlar tarafından üretilen ürünler Çaycuma Terminali’ndeki yöresel markette satışa sunulurken, Çaycuma Belediyesi çalışanları bu ürünlerden yüzde elli indirimli yararlanıyor. Belediyenin neredeyse boş olan her arazisinde tarım yapan ÇAYBEL Anadolu’nun geleneksel karakılçık buğdayını da üretiyor. Yöresel markette tarhana, erişte, marmelat, reçel gibi kadın emeği ile üretilen gıda malzemelerinin de satışı yapılıyor.

tyyy

kıoıo

Editör: Abdullah KARABACAK