Boksör Mehmet vefat etti Boksör Mehmet vefat etti

Kilimli'nin Çatalağzı beldesinde okul servisinin kaza yapması sonucu hayatını kaybeden Kilimli Atatürk Anadolu Lisesi öğrencisi Büşra Akın(15)'ın isminin, Zonguldak - Filyos karayolu arasındaki Göbü tüneline verilmesi çağrısı sosyal medyada geniş yankı buldu. Lise 10. sınıf öğrencisi Büşra Akın, Kilimli istikametinden Çatalağzı istikametine gitmekte olan okul servisinin trafo mevkisinde şarampole devrilmesi sonucu vefat etmişti. 

Zonguldaklı madenci Tolga Kuku tarafından sosyal medya üzerinden yaptığı çağrıda, "Zonguldak-Filyos arasını bağlayacak olan projemizin Göbü köyünde bulunan bölümündeki tünelin ismine Çatalağzı'ndaki kazada hayatını kaybeden kardeşimiz öğrenci Büşra Akın isminin verilmesi bizler için proje kadar önemli bir vefa örneği olacağı düşüncesindeyim.Günü geldiğinde gerekli mercilerinde bu hususta hassas olduklarına inancım sonsuzdur." ifadesine yer verildi.

Büşra Akın'ın vefatı Zonguldak kamuoyunda büyük üzüntüye neden olmuştu.Sosyal medya kullanıcıları, yapılan çağrıya destek verdi. Hayatının baharında vefat eden Büşra Akın'ın adının tünellerden birine verilmesiyle bu elim olayın hafızalarda yerini koruması amaçlanıyor.