Boksör Mehmet vefat etti Boksör Mehmet vefat etti

     Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, “15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” mesajı yayımladı.
     Başkan Bozkurt mesajında, “Devlet-millet el ele yazılan 15 Temmuz Destanı’nın 6. yıldönümünde de hüznü, heyecanı, coşkusu, onur ve gururuyla milletçe hep birlikte yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

     Başkan Bozkurt mesajında şu görüşlere yer verdi:
     “Tarihimizin en karanlık hadiselerinden biri olan ve FETÖ/PDY tarafından yapılan 15 Temmuz işgal girişimi, yurtsever halkımızın kararlı duruşu, tarihi şan ve şerefle dolu aziz milletimizin demokrasimize ve hukukuna sahip çıkışı, vatanperver asker ve güvenlik güçlerimizin şanlı direnişi sayesinde bertaraf edilmiştir.
     Bu şanlı direniş günü, emperyalist güçlerin yıllardır içimize sızdırdıkları hain ve sinsi şebekelerle Anadolu toprakları üzerinde oynadığı oyunlara karşı aziz milletimizin birlik ve beraberlik şuuru içerisinde güç ve iman tazelediği, bağımsızlık ve onuru için neleri göze alabileceğinin en açık ispatıdır. Milli irade tarafından püskürtülen bu darbe girişimi ülkemizi parçalayacak bir planın yürürlüğe konmasıydı. O karanlık gecede, kadınıyla erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle, din, dil ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın milli ve manevi dinamiklere yaslanarak tek vücut olan kahraman milletimiz dahili ve harici bedhahlara geçit vermemiş, şanlı tarihine yeni bir izzet ve onur sayfası eklemiştir.
    15 Temmuz gecesinin o zifiri karanlığında kahraman milletimizin kurtardığı sadece aziz vatanı değil, aynı zamanda şeref, haysiyet ve izzetleri olmuştur.
    Allah bir daha 15 Temmuz gibi bir badireyi bu aziz millete yaşatmasın.Yaşasın Büyük Atatürk, yaşasın Cumhuriyetimiz.”

Editör: Abdullah KARABACAK