Genç nüfus oranında bir ilk: Toplam nüfus 85 milyon 372 bin 377 Genç nüfus oranında bir ilk: Toplam nüfus 85 milyon 372 bin 377

     Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, yeni yıl mesajı yayımladı.
     Yeni yılın, ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını dileyen Başkan Çetin Bozkurt mesajında şu ifadelere yer verdi:
     “Üzüntüleriyle, sevinçleriyle bir yılı daha geride bırakırken, yepyeni umutlar ve beklentilerle 2023 yılına giriyoruz. Önümüzdeki yıl bize yeni umutlar vaat ediyor. Şüphesiz, geleceğimizin ümit ettiğimiz gibi olması için, hepimizin üzerine önemli sorumluluklar düşüyor. Bizlerin, aynı ilçede, aynı ülkede yaşayan insanlar olarak, en önemli sorumluluğumuzun ‘birbirimize karşı yardımsever, anlayışlı ve hoşgörülü olmak’ olduğunu düşünüyorum. 
     Başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere, sivil toplum kuruluşları ve toplumun tüm kesimleriyle birlikte, el ele vererek beraber yaşamak, çalışmak ve daha çok üretmek bizi aydınlık geleceğe taşıyacaktır. 
     Yeni yılda barış ve kardeşliğin egemen olmasını, iyimserliğin ve sevgilerin artmasını temenni ederim. Bu duygu ve düşüncelerimle tüm halkımızın yeni yılını en içten duygularımla kutluyorum. Yeni yılın ülkemize, bölgemize ve insanlığa sağlık, barış, huzur ve mutluluk getirmesini dilerim.”