(Haber: Orhan Akyüz) - Büyük Birlik Partisi (BBP) Zonguldak İl Başkanı Nihat Şen, 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Şen, mesajında, şu ifadeleri kullandı:

‘’İstiklal Marşımızın 102’nci yılı kutlu olsun. İstiklal Marşı şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı milletimizin onurlu mücadelesini ve bağımsızlığını vurgulayan İstiklal Marşımızın 12 Mart 1921’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nce kabul edilişinin 102. yıl dönümünü kutluyoruz.

Yurdumuzun birçok yeri düşman işgali altındayken halkımız kadını, erkeği, çocuğu ve askeriyle ülkesi için zor şartlar altında bir karış toprağını vermemek için mücadele verirken, Mehmet Akif Ersoy, milletimize cesaret vermek, duygularını harekete geçirmek üzere İstiklal Marşımızı yazmıştır. İstiklal Marşı, halkımızın bağımsızlık savaşını ölümsüzleştiren, eşsiz bir eserdir. Mehmet Akif Ersoy, ‘Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın’ derken verilen mücadelenin zorluğunu ifade etmiştir. İstiklal Marşımız, milletimizin Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, tarihin akışını değiştiren bir kahramanlık destanının anlatımıdır.

‘İSTİKLAL MARŞIMIZ, DEVLETİMİZLE BİRLİKTE SONSUZA DEK VAR OLACAK’

İstiklal mücadelesinde değerlerinin ayaklar altına alınmamasının mücadelesini veren milletimizin coşkunluğunu anlatan İstiklal Marşımız, milletimiz var oldukça ortak hisleri veren ve milletimizi tanımlayan bir eser olarak var olacaktır. 

İstiklal Marşımız, devletimizle birlikte sonsuza dek var olacak ve Türk Milleti, milletimizin mümtaz, vakur, mütevazı, cesur, ahlak abidesi evladı Mehmet Akif Ersoy’u sonsuza dek yâd edecektir.

Büyük Birlik Partisi Zonguldak İl teşkilatı ailesi olarak bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşımızın Kabulünün 102. yıl dönümünü kutluyor, İstiklal Marşımızın müellifi Mehmet Akif Ersoy’u ve Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, gazilerimizi, ebediyete intikal etmiş bütün şehitlerimizi şükranla ve saygıyla anıyoruz.’’

Gonca ve Alan dönemindeki hizmetleri anlattı Gonca ve Alan dönemindeki hizmetleri anlattı

HABER: ORHAN AKYÜZ