Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak İl Başkanı Murat Pulat, İstiklal Marşı'nın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından milli marş olarak kabul edilişinin 102. yıl dönümünü andı. Pulat, İstiklâl Marşı'nı, "Emperyalist güçlere karşı verilmiş destansı mücadelenin n önemli eseri" olarak nitelendirdi.

Gonca ve Alan dönemindeki hizmetleri anlattı Gonca ve Alan dönemindeki hizmetleri anlattı

Pulat, açıklamasında, şu ifadelere yer verdi:

"Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un kaleme aldığı İstiklal Marşımız, ulusal bağımsızlık, özgürlük ve egemenlik mücadelemizin de en önemli sembollerinden biri; aynı zamanda ülkemizi işgal etmeye çalışan emperyalist güçlere karşı verilmiş destansı mücadelenin en önemli eseridir.

İstiklal Marşımız, ülkemizin zor zamanlarında, Milli Mücadele'nin en yoğun günlerinde yazılmıştır. İstiklal Marşı, milletimize umut olmuş, ilk dizesinden son dizesine kadar her zaman milletimize yol gösterici olmuştur.

İstiklal Marşının Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından milli marş olarak kabul edilişinin 102. yıl dönümünde; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, kurtuluş savaşımızda şehit düşen tüm kahraman askerlerimizi ve milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmet, şükran ve minnetle anıyoruz."